» آرشیو » تدوین آیین‌نامه‌ رقابتی‌کردن انتخابات در جلسه هیئت دولت
آرشیو - سیاسی
کد خبر:12684 | ۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۷

تدوین آیین‌نامه‌ رقابتی‌کردن انتخابات در جلسه هیئت دولت

پرتو جنوب

سخنگوی دولت گفت: مطابق قانون اصلاح انتخابات مقرر شد تا کاندیداهای انتخاباتی در بهره‌برداری از امکانات عمومی برای اطلاع‌رسانی برنامه‌های خود، از شرایط یکسان برخوردار باشند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری مهر؛ علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت ضمن تبریک هفته‌ی وحدت، گفت: در راستای اجرای قانون اصلاح انتخابات که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، آئین‌نامه‌ای از سوی هیأت دولت برای هر چه رقابتی‌کردن انتخابات تنظیم شد.

وی افزود: در این مصوبه مقرر شد تا کاندیداهای انتخاباتی در بهره‌برداری از امکانات عمومی برای اطلاع‌رسانی برنامه‌های خود، از شرایط یکسان برخوردار باشند.

سخنگوی دولت اظهار کرد: در این آئین‌نامه دستگاه‌های مختلف موظف شدند از هر امکاناتی که در اختیار دارند، فهرستی را تنظیم کنند و به یک کارگروه ارائه کنند تا آن کارگروه، اسامی این امکانات را در اختیار کاندیداهای انتخابات قرار دهد و نامزدها بتوانند به صورت عادلانه از این امکانات استفاده کنند.

وی افزود: این مصوبه به نامزدهایی که امکانات مالی کمتری برای حضور در انتخابات دارند، کمک می‌کند تا بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را به مردم منطقه در شرایط برابر اعلام کنند.

بهادری جهرمی ادامه داد: دولت با دو لایحه، یکی معاضدت متقابل در امور کیفری بین ایران و ویتنام به پیشنهاد وزارت دادگستری و دیگری، لایحه موافقت‌نامه دو جانبه بین ایران و ونزوئلا در امور گمرگی به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی موافقت کرد و این دو لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

سخنگوی دولت اضافه کرد: دولت در راستای حمایت از مردم ساکن در استان‌های کمتر برخوردار و اقشار دهک‌های پایین، مصوبه‌ای را تصویب کرد. بر اساس این مصوبه، تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه در اختیار خانوارهایی که دسترسی به گاز لوله‌کشی ندارند، قرار خواهد گرفت تا این افراد بتوانند شبکه گاز داخلی منازل خود را با تسهیلات و حمایت ویژه ایجاد کنند.

وی در این‌باره اظهار کرد: این تسهیلات به استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.

بهادری جهرمی در ادامه گفت: همچنین دیگر مصوبه هیئت وزیران این بود که تسهیلاتی به صورت قرض الحسنه در اختیار خانوارهایی که دسترسی به گاز لوله کشی ندارند قرار بگیرد. صرفاً جهت اینکه بتوانند شبکه گاز داخلی منازلشان را ایجاد کنند.

وی افزود: تسهیلات ویژه در اختیار چهار استان خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد قرار می‌گیرد تا روستاها و مناطق محروم‌ترشان بتوانند لوله‌کشی‌های داخلی گاز منازل را تکمیل کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×