» آرشیو » رئیس جمهور در مراسم روز ارتش: امروز مردم احساس یکی بودن با ارتش را دارند/ نیرو‌های فرامنطقه‌ای هرچه زودتر منطقه را ترک کنند
آرشیو - سیاسی
کد خبر:849 | ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۰

رئیس جمهور در مراسم روز ارتش: امروز مردم احساس یکی بودن با ارتش را دارند/ نیرو‌های فرامنطقه‌ای هرچه زودتر منطقه را ترک کنند

پرتو جنوب

رئیس جمهور گفت: پیام ارتش و نیرو‌های مسلح ما به نیرو‌های فرامنطقه‌ای به ویژه نیرو‌های آمریکایی این است که هرچه زودتر منطقه را ترک کنند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم رژه ۲۹ فروردین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت قهرمانی‌های نیروی زمینی ارتش صبح سه شنبه با حضور آیت‌الله «سید ابراهیم رییسی» و فرماندهان ارشد نیرو‌های مسلح در جوار مرقد حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

آیت الله رئیسی در آیین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع فرماندهان نظامی و امرای ارتش گفت: امروز ارتش دلاور شجاع و قهرمان ما در عرصه های مختلف علم و فناوری گوی سبقت را از ارتش های منطقه ربوده است و همگان به این امر معترف هستند.امروز همگان اعتراف می‌کنند که ارتش ما ارتشی مجهز و به روز است، ارتشی است که از تجهیزات پیشرفته برخوردار است که آن هم به برکت علم دانش ما بومی شده است. در برخی از ارتش‌های جهان تجهیزات وارداتی حرف اول را می‌زنند، اما برای ما همه چیز مبتنی بر کار بومی خودمان است و این تجهیزات که در تمامی نیرو‌های ارتش ما امروز شاهد آن هستیم دلیلش خودباوری و جلوه ما می‌توانیم بوده است.

وی افزود:ارتش ما در مقابل تهدید‌ها و تحریم‌ها برای خود فرصت می‌سازد و حرکت امروز مبنی بر فرصت سازی است و فرصت‌های بسیاری را در عرصه‌های مختلف عملی کرده اند.

او افزود: ملت نگاه می‌کند که هر جا حادثه‌ای در کشور پیش آید ارتش را به عنوان یک خدمت گزار در صحنه در کنار خود می‌بیند و این حس مردم به ارتش است که در مشکلات همیشه کنار آن‌ها بوده است.

رییس جمهور تاکید کرد: ارتش سد محکمی مقابل ضد انقلاب و اشرار بوده و هم مرزبانی از مرز‌های کشور را بر عهده دارد و در اقیانوس‌ها از منافع ایران پاسداری می‌کنند.امروز مردم احساس یکی بودن با ارتش را دارند و ادراکی که امروز در مردم از نیرو‌های مسلح است احساس یکی بودن است و این احساس بسیار مبارک است.

وی گفت: حضور نیرو‌های مسلح ما برای منطقه امنیت ساز است و پیام این حضور و پیام روز ارتش ما پیام صلح و دوستی برای کشور‌های منطقه است و دست توانای نیرو‌های مسلح ما به گرمی می‌فشارد هر دستی را که بخواهد در منطقه امنیت باشد.

وی تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی و به ویژه رژیم صهیونیستی بدانند، حتماً این پیام را دریافت کرده‌اند که کوچکترین حرکتی و اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران پاسخ سختی از سوی نیرو‌های مسلح ما در پی دارد و کوچکترین خطایی از سوی آنان علیه امنیت کشور ما با نابودی تل‌آویو و حیفا مواجه می‌شود.

رییسی گفت:پیام ارتش و نیرو‌های مسلح ما آن است که نیرو‌های فرامنطقه‌ای به خصوص آمریکایی‌ها هر چه سریعتر منطقه را ترک کنند چرا که کاملا به نفع خودشان و به نفع منطقه است.

وی تأکید کرد: امروز دولت خود را نسبت به تجهیز و پشتیبانی نیرو‌های مسلح موظف می‌داند. دولت خود را موظف می‌داند که دغدغه نیرو‌های مسلح را در این زمینه برطرف کند.

رییس جمهور در پایان گفت: نگاه انقلابی که امروز در نیرو‌های مسلح ما وجود دارد پاسداری از خون شهدای اسلامی سر لوحه کار نیرو‌های مسلح ما است و خانواده معظم شهدا بدانند که اگر امروز خون شهدای آن‌ها در مقابل جاهلیت مدرن ایستادگی کرده پس از این هم نیرو‌های مسلح از این خون‌ها پاسداری می‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×