» آرشیو » تفاهم نامه همکاری‌ شرکت شهرک های صنعتی و بهزیستی فارس برای اشتغالزایی مددجویان بهزیستی
آرشیو - اجتماعی - شهرستان
کد خبر:18158 | ۱۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۲

تفاهم نامه همکاری‌ شرکت شهرک های صنعتی و بهزیستی فارس برای اشتغالزایی مددجویان بهزیستی

پرتو جنوب

در مراسمی، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل بهزیستی فارس و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس امضا شد.
به گزارش پرتو جنوب، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل بهزیستی فارس و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال رشد تولید و به منظور توانمندسازی و اشتغال گروه‌های هدف بهزیستی به امضاء رسید.
معرفی متقاضیان واجد شرایط جویای کار به کارفرمایان، کارخانجات و کارگاه های معرفی شده برابر دستورالعملهای سازمان بهزیستی کشور، همکاری و عقد قرارداد با کارفرمایان و کارگاه های معرفی شده جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی کارفرمایی درقبال بکارگیری افراد تحت پوشش بهزیستی، همکاری و عقد قرارداد با کارفرمایان و کارگاههای معرفی شده جهت پرداخت حق بیمه سهم کارفرما (۲۳%) در قبال بکارگیری گروه های هدف بهزیستی برابر دستورالعملهای سازمان بهزیستی کشور، همکاری و عقد قرارداد با کارفرمایان و کارگاه های معرفی شده جهت پرداخت یارانه ارتقاء کارایی معلولین در قبال بکارگیری معلولان تحت پوشش بهزیستی برابر دستورالعملهای سازمان بهزیستی کشور و معرفی شرکتهایی که با نیت خیر خواهانه از مدد جویان بهزیستی حمایت می کنند در راستای بخشودگی مالیاتی ماده ۱۷۲ قانون مالیاتهای مستقیم از مهمترین مفاد این تفاهم نامه است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس در این مراسم با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت موجود در شهرک‌های صنعتی استان برای اشتغال پایدار مددجویان تحت پوشش بهزیستی، گفت: واحد‌های تولیدی و صنعتی همیشه در عرصه‌های مختلف اجتماعی پای کار بوده اند و در این حوزه نیز اهتمام خود را انجام خواهند داد.


سید مصطفی هاشمی با بیان اینکه در زمینه اشتغال و بکارگیری معلولان، مددجویان و زنان سرپرست خانوار در واحد‌های صنعتی و تولیدی تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد، گفت: افراد معلول دارای توانمندی‌های خاص و ویژه‌ای هستند که در بخش تولید و صنعت می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:

 استان بصره عراق، هدف گردشگری سلامت / شیوخ سرشناس بصره میهمان فارس شدند

وی افزود: با توجه به مشوق‌های در نظر گرفته شده برای اشتغال جامعه هدف بهزیستی، صنعتگران و فعالان صنعتی می‌توانند از این مشوق‌ها نیز استفاده کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با بیان اینکه هم اینک بیش از ۷۶۲۳ قرارداد سرمایه گذارری با متقاضیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان منعقد شده، گفت: از این تعداد ۳۳۵۶ واحد توایدی، صنعتی، صنفی و کارگاهی با اشتغال ۴۲۲۰۰ درمرحله تولید است که می‌توانند بخشی از ظرفیت خود را به افراد جامعه هدف بهزیستی اختصاص دهند و در این زمینه مانیز از این واحد‌ها حمایت خواهیم کرد.
وی همچنین با تاکید بر لزوم ارائه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی به مددجویان متقاضی شغل گفت: با توجه به نیاز واحدهای صنعتی به افراد ماهر و آموزش دیده، ارتقای سطح مهارتی و فنی مددجویان سبب تسریع در بکارگیری و پایداری اشتغال می شود.
هاشمی اظهار امیدواری کرد: با اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه گام های موثری در زمینه حمایت از خانواده ها، اشتغال و امنیت روانی افراد تحت پوشش برداشته خواهد شد.
مدیرکل بهزیستی فارس نیز در این مراسم، امضای تفاهم نامه توسعه اشتغال‌زایی برای معلولان با شرکت شهرک‌های صنعتی فارس را فراهم کردن زمینه‌ای را برای ارائه خدمات بهتر به افراد تحت پوشش این سازمان اعلام کرد.
محمدرضا هوشیار با بیان اینکه سازمان بهزیستی در دهه اخیر به سمت سازمان تخصص محور در حوزه های امدادی و اجتماعی حرکت کرده است گفت: هدف اصلی این سازمان توانمندسازی مددجویان است.
مدیر کل بهزیستی با بیان اینکه برای کارفرمایانی که نسبت به بکارگیری مددجویان اقدام کنند برمبنای تعداد اشتغال تا سقف ۴میلیارد تومان تسهیلات اختصاص می یابد، تصریح کرد: بر اساس شرایطی که در قانون پیش‌بینی شده، در تلاش هستیم بتوانیم مشکلات اشتغال گروه‌های هدف راکاهش دهیم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×