» آرشیو » عامل انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان دستگیر شد
آرشیو - حوادث
کد خبر:10114 | ۱ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۴

عامل انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان دستگیر شد

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری جوانی که با دسترسی پیدا کردن به تصاویر خصوصی شاکیه و انتشار آنها در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام قصد بدنام کردن وی را داشت، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ امیر حسین سلیمانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: خانمی ۲۲ ساله با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و مدعی بود فردی ناشناس با انتشار مطالب کذب تصاویر خصوصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، قصد بدنام کردن من و خانواده‌ام را دارد، رسیدگى به این پرونده ‌به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی گفت: کارشناسان تحقیقات خود را آغاز و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه، سرانجام متهم را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی وی را در یکی از محلات شیراز دستگیر کردند.
رئیس پلیس فتا استان با اشاره به اینکه متهم خواستگار سابق شاکیه بوده و به دلیل اختلاف نظرهایی که با خانواده شاکی داشته است اقدام به چنین کار کرده است، گفت: وی در ابتدا منکر ارتکاب عمل مجرمانه خود شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به جرم خود اعتراف و دلیل اقدام خود را انتقام عنوان کرد.
سرهنگ سلیمانی افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.
این مقام سایبری خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×