» آرشیو » رونمایی از فضای نمادین اکوسیستم طبیعت بوستان رفیع کازرون+تصاویر
آرشیو - تصاویر - شهرستان - گالری تصاویر
کد خبر:13738 | ۱۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۶

رونمایی از فضای نمادین اکوسیستم طبیعت بوستان رفیع کازرون+تصاویر

پرتو جنوب

همزمان با روز جهانی کودک، از فضای نمادین اکوسیستم طبیعت و مجموعه مجسمه های حیوانات آفریقایی در بوستان رفیع کازرون رونمایی شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شهرداری کازرون؛ همزمان با روز جهانی کودک، مراسم رونمایی از مجموعه مجسمه های حیوانات آفریقایی با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، امام جمعه شهر، فرماندار ویژه شهرستان، معاونین شهرداری، جمع کثیری از کودکان و نوآموزان برگزار شد.
مهندس نوذری، شهردار کازرون ضمن تبریک روز جهانی کودک گفت: شهرداری کازرون با برنامه ریزی های متنوع به دنبال ایجاد شادی و نشاط دربین کودکان و خانواده های آنها می باشد.
شهردار کازرون در حاشیه این مراسم اظهار کرد: ایجاد نشاط و امید آفرینی در جامعه باعث پویایی می شود و ما با انجام پروژه های مختلف در صدد این امر هستیم.
وی ادامه داد: این پروژه در دو فاز اجرا شد که فاز اول اجرای طرح زیباسازی ورودی پارک و نصب آبنما و فاز دوم شامل برکه سازی، نورپردازی، و نصب مجموعه مجسمه های حیوانات آفریقایی بود که از سه ماه قبل استارت خورد و هم اکنون با تلاش واحد عمران، واحد خدمات شهری و تاسیسات شهرداری تکمیل شده است.
وی ادامه داد: ساخت این مجسمه ها توسط هنرمند چیره دست استانی با ابعاد طبیعی ساخته شده است، ضمن اینکه برای جلوه نمودن زیبایی این مجسمه ها در شب، واحد تاسیسات اقدام به نورپردازی های لازم و زیبا نموده است.
شهردار کازرون با اشاره به اینکه نصب مجسمه حیوانات با هدف آشنایی کودکان و خانواده ها با حیوانات و ایجاد فضای شادی و نشاط برای آنها در راستای نصب مجسمه های حیوانات بومی شهرستان در پارک طالقانی به اجرا در آمده است، گفت: مجسمه های نصب شده در بوستان رفیع از حیوانات بومی آفریقایی و شامل فیل، اسب آبی، گورخر، شیر، زرافه، گوزن و فلامینگو است.
وی همچنین از خانواده‌ها خواست در حفظ و نگهداری این مجسمه ها و همچنین مبلمان پارک ها بیش از پیش کوشا باشند.
گفتنی است در جشن بزرگ روز جهانی کودک که به همت امور فرهنگی اجتماعی شهرداری کازرون برگزار شد، حدود ۴۰۰ کودک از مهد کودک های سطح شهر و دانش آموزان شرکت کرده بودند و در این جشن با اجرای نمایش های عروسکی، موسیقی، مسابقه و اهدای جوایز، لحظات شادی  را برای کودکان آفریدند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×