» اجتماعی » بازدید استاندار و مدیرکل ارشاد فارس از انجمن سینمای جوانان استان
اجتماعی
کد خبر:23649 | ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۴۴

بازدید استاندار و مدیرکل ارشاد فارس از انجمن سینمای جوانان استان

پرتو جنوب

دکتر ایمانیه استاندار فارس و مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس از انجمن سینمای جوانان استان فارس بازدید و با فیلمسازان، اساتید و هنرجویان این دفتر گفت و گو کردند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر شیراز، در این جلسه که با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از مربیان و هنرجویان انجمن برگزار شد، ابتدا ابراهیم شیشه گر، مدیر انجمن سینمای جوانان استان فارس ضمن ارائه گزارش کلی از عملکرد و فعالیت‌های این دفتر و افتخارات فیلمسازان و عکاسان در سال‌های اخیر، به نیازمندی‌های این انجمن اشاره کرد.
وی با اشاره به ضرورت توجه به تولید فیلم و اشتغالزایی هنری افزود: دکتر ایمانیه اولین استانداری است که در دفتر انجمن سینمای جوان حضور پیدا می کند و نشان از توجه ایشان به مقوله هنر، خصوصا سینماست.
شیشه گر با بیان اینکه از نظر حقیقی وارد مرحله حرفه‌ای شده‌ایم ولی از لحاظ زیرساخت و سخت افزاری مشکل داریم افزود: هنرمندان استان همواره با کمترین‌ها و حداقل امکانات بهترین‌ها را خلق کرده و باعث برافراشته شدن پرچم کشور عزیزمان در جوامع جهانی مختلف شده انداما تاکنون هیچ وقت از هنرمندانی که در سطح بین‌المللی درخشیده اند، به اندازه ورزشکاران استقبال و تجلیل نشده و همیشه در حق آنها از طرف مسئولان کوتاهی شده است.
وی تامین مکانی مناسب و در خور هنرمندان این دفتر و ردیف بودجه مشخص برای انجمن سینمای جوانان را خواستار شد.

در ادامه قانعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ضمن تقدیر از تحولات انجمن طی دو سال گذشته گفت: با توجه به علاقمندی استاندار محترم به مقوله فرهنگ و هنر و تاکید ایشان دراین رابطه بنده در خدمت هنرمندان عزیز هستم و باید ارتباطمان باهم بیشتر باشد تا بتوانیم بیشتر از نقطه نظرات هم استفاده کنیم.

ایمانیه؛ استاندار فارس بر لزوم حمایت از انجمن سینمای جوان تاکید کرد و گفت: نسبت به وظایف مدیران فرهنگی طرح و راهکار ارائه دهید تا ما بدانیم به چه نحو باید حمایت کنیم.
وی در خصوص پیشنهاد مدیر انجمن سینمای جوان در رابطه با ایجاد فرهنگسرای سینما توسط شهرداری شیراز از مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس خواست در شورای هنر استانداری پیگیری های لازم انجام شود.
استاندافارس ضمن اعلام کمک ۴۰۰ میلیون تومانی استانداری فارس جهت بهسازی ساختمان انجمن سینمای جوان دفتر شیراز و حمایت از تولید فیلم توسط کارگردانان فیلم اولی سینمای استان فارس گفت:

در پایان ایمانیه با اشاره به ضرورت ورود صنایع استان برای حمایت از فیلمسازان از ردیف مسئولیت اجتماعی گفت: نیاز اکنون جامع ما ورود هنرمندان در تمام زمینه‌ها در راستای امیدآفرینی در جامعه است.
در پایان این دیدار، استاندار فارس پای صحبتهای برخی از فیلم‌سازان و عکاسان نشست.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×