» آرشیو » با حضور معاون علمی رییس جمهوری و وزیر علوم؛ برج علم و فناوری استان فارس افتتاح شد
آرشیو - خبر فوری - شهرستان
کد خبر:13935 | ۲۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۸

با حضور معاون علمی رییس جمهوری و وزیر علوم؛ برج علم و فناوری استان فارس افتتاح شد

پرتو جنوب

برج علم و فناوری استان فارس در ادامه سفر دوم هیات دولت به استان فارس با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری و وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری افتتاح شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، احداث برج پارک علم و فناوری که از مصوبات سفر اول رییس جمهویر به استان فارس بوده است، امروز (پنجشنبه) در پارک علم و فناوری استان فارس گشایش یافت.

روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری در حاشیه این مراسم گفت: پارک‌های علم و فناوری که اقدامات خوبی انجام دهند ؛ خودشان و شرکت های مستقر در آنان از حمایت برخوردار می شوند.

وی به حمایت های معاونت علمی ریاست جمهوری در خصوص احداث این پروژه اشاره کرد و افزود: این پروژه در پارک علم و فناوری استان فارس از ١٠ سال پیش آغاز شده بود که با پیگیری‌های رییس پارک و اعتباری بالغ بر ٢٠ میلیارد تومان از سوی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به سرانجام رسید.

رییس بنیاد ملی نخبگان همچنین اظهار داشت: در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و وزارت علوم یک قاعده کاملاً همسو وجود دارد که پارک‌هایی که با دقت کار را شایسته جلو می‌برند و شرکت‌های خوب مستقر می‌کنند، هم خود پارک و هم شرکت‌های مستقر در آن را حمایت می‌کنیم.

دهقانی فیروزآبادی به ظرفیت‌های استان فارس اشاره و تصریح کرد: استان فارس از نظر ظرفیت‌ها و استعدادهای علمی و فناوری جای توسعه فراوانی دارد.

وی ادامه داد: پارک علم و فناوری استان فارس از نظر توان انسانی چیزی کم ندارد و از نظر زیرساختی نیز با همت مسوولان استانی و همچنین معاونت علمی از حمایت‌های لازم برخوردار می شود.

همچنین به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری فارس، محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه این مراسم گفت: بحمد الهی با افتتاح برج علم و فناوری فارس، بستر لازم برای پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری فراهم شد.

وی با بیان اینکه با افتتاح این برج، ٧٠ شرکت‌های دانش‌بنیان و ٣٠ هسته فناور در این مکان مستقر خواهند شد، افزود: با استقرار این مراکز، فعالیت‌های آنان رشد و توسعه پیدا خواهد کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید برا ینکه قطعاً پارک علم و فناوری استان فارس می‌تواند در حمایت و پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور موثر باشد، گفت: پارک علم و فناوری استان فارس از یکی از پارک‌های موفق است و اقدامات آن می‌تواند سرمشق سایر پارک‌ها باشد.

ذوالقدر نیز اظهار داشت: احداث برج پارک علم و فناوری از مصوبات سفر اول رئیس جمهور کشورمان به استان فارس بوده است که امروز با حضور وزیر علوم و فناوری و معاون علمی، فناوری و دانش بنیان رئیس جمهور افتتاح شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×