» آرشیو » هوشمند سازی شبکه، اولویت توزیع برق شیراز است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1766 | ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۶

هوشمند سازی شبکه، اولویت توزیع برق شیراز است

پرتو جنوب

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت:هوشمند سازی شبکه با استفاده از فناوری های نوین و استاندارد، یکی از الویت های مهم این شرکت است.

به گزارش خبرنگار پرتو جنوب، مهندس تیمور عزیزی افزود: تا پایان ۱۴۰۰ در محدوده شبکه تحت مدیریت این شرکت ۲۳ کلید کلید هوشمند فرمانپذیر فعال وجود داشت.

وی ادامه داد از ابتدای امسال تاکنون با آنلاین سازی ۲۰۰ کلید هوشمند، بخش قابل ملاحظه ای از شبکه فرمان پذیر شده است به گونه ای که نقاط فرمان پذیر از ۲۳ به ۲۰۰ نقطه افزایش یافته است.

عزیزی با تاکید در نقش موثر هوشمند سازی شبکه در کاهش مدت زمان بازیابی شبکه در مواقع بحران، کاهش خاموشی، رفع مشکلات و عیوب احتمالی شبکه ، کاهش هزینه های پایش شبکه و … گفت: هوشمند سازی شبکه نه یک انتخاب بلکه یک استراتژی و الزام در جهت ارتقاء سطح کیفیت خدمات برق می باشد.

معاون بهره برداری از آنلاین سازی ۶۵ کلید هوشمند جدید تا اول تیر خبر داد و گفت : با برنامه ریزی های انجام شده تا شروع فصل پیک تعداد کل کلیدهای نصب شده با هدف رویت پذیرکردن شبکه به عدد ۲۶۵ دستگاه افزایش می یابد.

عزیزی اضافه کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون با صرف ۲۵ میلیارد تومان هزینه زمینه افزایش بیش از ۱۰ برابری کنترل هوشمند فراهم شده است که نتیجه آن کاهش حوادث ، کاهش ناپایداری شبکه و تقلیل خاموشی می باشد.

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق شیراز با بیان اینکه نوسازی شبکه، اصلاح، بهسازی و تعمیرات و هوشمند سازی شبکه از عوامل مهم و تاثیر گذار در حفظ و پایداری شبکه و کاهش خاموشی است گفت خوشبختانه با نوسازی کل شبکه فشار ضعیف ، عملیات تعمیرات گروهی زیر نور آفتاب و هوشمند سازی شبکه، وضعیت شبکه در محدوده عملکرد این شرکت مطلوب ارزیابی می گردد.

معاون بهره برداری این شرکت گفت: عملیات گروهی تعمیرات در زیر نور آفتاب در طی چند سال اخیر با ۲۸۰۰ عملیات گروهی تمامی خطوط بحرانی و عیبهای شبکه را شناسایی و با اجرای کامل چرخه کامل pdca عیوب شبکه برطرف شده است.

عزیزی با بیان اینکه مهمترین چالش صنعت برق در فصل تابستان افزایش ناگهانی مصرف برق به واسطه وارد شدن وسایل سرمایشی است گفت: از شهروندان محترم خواهشمندیم با رعایت نکات ساده مدیریت مصرف مانند استفاده از دمای آسایش ۲۴ درجه، عدم استفاده هم زمان از وسایل پر مصرف برقی به ویژه در ساعات اوج مصرف، استفاده از دور کند کولرهای آبی، استفاده حداکثری از نور طبیعی و … خدمتگزاران خود را در تامین برق پایدار یاری رسانند

Print Friendly, PDF & Email
  • ×