» اجتماعی » برنامه ریزی آب منطقه‌ای فارس برای عبور از اوج مصرف تابستان
اجتماعی - شهرستان
کد خبر:21334 | ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۵

برنامه ریزی آب منطقه‌ای فارس برای عبور از اوج مصرف تابستان

پرتو جنوب

 دومین نشست هم افزایی مدیران عامل دستگاه‌های متولی آب و دبیر شورای راهبردی منابع آب استان فارس در جهت برنامه ریزی و بررسی راه کارها و سایر اقدامات لازم به منظور عبور از اوج مصرف تابستانی آب با حضور مشاور استاندار و دبیر شورای راهبردی منابع آب استان و مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب شیراز و فارس به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای فارس تشکیل شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس؛ سیاوش بدری مدیر عامل شرکت آب منطقه ای فارس در این نشست ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گزارشی از وضعیت بارندگی سامانه بارشی اخیر طی روزهای گذشته ارائه داده گفت: میانگین میزان بارش در سامانه بارشی اخیر که از ۵ اسفندماه وارد استان فارس شده است، تاکنون ۱۶ میلیمتر است که بیشترین بارش ثبت شده در ایستگاه برغان واقع در شهرستان مرودشت به میزان ۶۰ میلیمتر می باشد.

ترسیم سیمای حجم آب سدها و میزان بارندگی اخیر استان فارس

بدری، ادامه داد: میانگین بارش استان فارس در سال آبی جاری (از ابتدای مهرماه ۱۴۰۲) تا امروز نزدیک نزدیک ۸۰ میلیمتر است، که نسبت به میانگین بلند مدت (۵۵ ساله) استان ۶۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه‌ای افزود :بیشترین بارش در سال آبی جاری در ایستگاه تنگاب فیروز آباد با ۲۶۳ میلیمتر ثبت شده است.

بیشتر بخوانید:

موانع و مشکلات طرح های عمرانی بخش آب در سطح استان فارس بررسی شد

وی، ابراز امیدواری کرد در روزها و ماه‌های پیش رو بخصوص فصل بهار شاهد بارش‌های بیشتری در استان فارس باشیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای فارس ادامه داد: آب پشت تعداد ۹ سد در حال بهره برداری استان فارس تا امروز یک هزار و ۲۰۸ میلیون متر مکعب است و ورودی سد درودزن در حال حاضر ۲۵ متر مکعب در ثانیه می‌باشد.

محمد رضا دیهیمی مشاور استاندار و دبیر شورای راهبردی آب استان نیز در این نشست ضمن بیان تاکیدات استاندار بر تداوم تشکیل این جلسات افزود: ارائه راه کارهای منطقی و قابل اجرا قبل از اوج مصرف تابستان ۱۴۰۳ باید در دستور کار قرار گیرد.

 در پایان جلسه مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب فارس و شیراز گزارش‌هایی در خصوص تامین آب شرب حوزه عملکرد و مشکلات پیش رو ارائه دادند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×