» آرشیو » فرماندار کازرون تأکید کرد: ضرورت تبیین اهداف و دستاوردهای دفاع مقدس برای نسل جوان
آرشیو - شهرستان
کد خبر:11789 | ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۱

فرماندار کازرون تأکید کرد: ضرورت تبیین اهداف و دستاوردهای دفاع مقدس برای نسل جوان

پرتو جنوب

فرماندار کازرون بر ضرورت تبیین اهداف و دستاوردهای دفاع مقدس برای نسل جوان تأکید کرد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کازرون؛ محمد علی بخرد فرماندار ویژه شهرستان کازرون در جلسه شورای اداری شهرستان، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام رحلت پیام اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) با بیان اینکه دفاع مقدس، برگ زرینی از رشادت وحماسه آفرینی مردم ایران اسلامی است اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تلاش در جهت ترویج و انتقال مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس و نگاه ویژه به امر جهاد تبیین در حوزه دفاع مقدس با استفاده از تمامی ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و هنری باید در تمامی برنامه های این هفته مورد توجه قرار گیرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان کازرون گفت: تلاش در جهت انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسل امروز سلامت کشور در آینده را به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس وبازگشایی مدارس افزود: در امان ماندن جوانان از تهاجم فرهنگی دشمن، تنها در سایه نهادینه شدن فرهنگ دفاع مقدس ممکن است چراکه هر لحظه و هر زاویه از دفاع مقدس دارای درس و پیام است.
بخرد با بیان اینکه باید در تاثیرگذاری برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس تمرکز بیشتری شود، یادآور شد: هدف اصلی از برگزاری برنامه‌های مربوط به دفاع مقدس، آشنا ساختن نسل جوان و کسانی است که در دوران پرافتخار دفاع مقدس حضور نداشتند و نمی‌دانند در آن دوران چه رخ داده است.
فرماندار شهرستان کازرون بر مشارکت دستگاه های اجرایی دربرگزاری هرچه باشکوه ترگرامیداشت هفته دفاع مقدس تاکید کرد وگفت: حضور مسئولان درجمع اقشار مردم و انعکاس خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران ودولت مردمی در دو سال گذشته موجب امید آفرینی و پویایی جامعه می گردد.
حجت الاسلام والمسلمین صباحی نماینده ولی فقیه در شهرستان کازرون در سخنانی ضمن قدر دانی ازهمکاری اعضای شورای اداری شهرستان در برگزاری پیاده روی باشکوه جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان اظهار داشت: توجه به ارزشهای معنوی دردستگاه خدمات رسان وجه تمایز حکومت اسلامی با سایرنظامهای حاکمیتی است.
امام جمعه کازرون گفت: گسترش فرهنگ ولایتمداری وعلوی در میان مدیران قطعا رضایتمندی عمومی را به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: ایجاد فضای متناسب با ایام دفاع مقدس در ادارات وبهبود کیفیت خدمات رسانی در ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس بایستی در سطح جامعه مشهود باشد.
سرهنگ حسین حیاتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون با بیان این که هفته دفاع مقدس به عنوان بارزترین نقطه عطف تاریخ کشور، یادآور دوران طلایی و پرافتخار ملتی است که با سربلندی و سرافرازی پای آرمان های این نظام و انقلاب ایستادگی کردند اظهار داشت:شهرستان کازرون با اهدای ۱۳۰۰ شهید وبیش از ۲۴۰۰ جانباز از جایگاه ویژه ای در هشت سال دفاع مقدس برخوردار است .
وی با اشاره به پیشینه مذهبی واعتقادی مردم شهرستان کازرون افزود: نگاه مردم به مساجد ورونق هیئت های مذهبی بیانگر ریشه عمیق وعلاقه مردم کازرون به اعتقادات مذهبی است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کازرون گفت : بایستی از ظرفیت بالای موجود درشهرستان با وحدت وهمدلی در مسیر توسعه شهرستان بهره گیری بیشتری صورت پذیرد.
حیاتی مناسب سازی فضای شهری همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس را خواستار شد واظهار داشت:بایستی ظرفیت مساجد به منظور تبیین واقناع سازی افکار عمومی مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
وی توجه به جایگاه بانوان در هشت سال دفاع مقدس را ضروری دانست وافزود: این هفته یادآور زنانی است که زینب وار از تمام هستی خود گذشتند و اجازه ندادند وجبی از خاک این سرزمین لاله گون از خون های پاک شهدا به دست دشمن بیفتد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×