» آرشیو » استاندار فارس در دیدار با سمن ها و مسئولین تشکل های مردم نهاد: هدف از تشکیل سمن ها،رفع مشکلات مردم است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:13345 | ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۵

استاندار فارس در دیدار با سمن ها و مسئولین تشکل های مردم نهاد: هدف از تشکیل سمن ها،رفع مشکلات مردم است

پرتو جنوب

دکتر ایمانیه با تاکید بر اینکه سمن‌ ها به دنبال رفع مشکلات مردم هستند، گفت: سمن‌ ها نباید معطل و درگیر امور اداری شوند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس دکتر محمد هادی ایمانیه بعدازظهر امروز در گردهمایی مسولان و مدیران تشکل های مردمی و سازمان های مردم نهاد استان فارس، با تاکید بر اینکه سمن‌ ها به دنبال رفع مشکلات مردم هستند، گفت: سمن‌ ها نباید معطل و درگیر امور اداری شوند.

استاندار فارس بر ضرورت تعامل مدیران و مسؤلین استانی با سمن‌ ها و تشکل های مردم نهاد تاکید کرد و افزود: مباحث مرتبط با جامعه معلولین در دو حوزه قوانین موجود و شهرداری ها دسته بندی می شود؛ مباحث مرتبط با شهرداری را در استان پیگیری و موارد مرتبط با قانون گذار را به دستگاه های ذیربط منتقل و برای تسهیل و امور معلولین اقدام می کنیم.

وی به زمان بر بودن پاسخ به استعلام ها اشاره کرد و افزود: این موضوع اقدامی در سطح ملی می خواهد؛ ولی دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری تا پایان سال جاری در سطح استان بصورت داوطلبانه اقدام به ایجاد یک پنجره واحد و تسریع در پاسخ استعلام ها انجام دهد که می تواند در صورت موفق بودن به الگویی برای کشور تبدیل شود.

دکتر ایمانیه بر انجام وظایف دستگاه ها در مقابل سمن ها تاکید و تصریح کرد: قوانین مرتبط با سمن‌ ها را احصا و آن را ارائه کنید تا پس از ابلاغ به دستگاه ها، میزان عمل هریک از آنان بررسی و ارزیابی شود.

مزایده خانه جوان شیراز به دستور استاندار فارس لغو شد

نماینده عالی دولت در فارس، در واکنش به سخنان یکی از سمن‌ ها مبنی بر مزایده خانه جوان شیراز گفت: هدف از انجام مزایده ها و مناقصه ها ایجاد خدمات بیشتر و بهتر به مردم و بویژه جوانان است لذا مزایده خانه جوان شیراز از دستورکار مسئولین ذی‌ربط خارج می شود.

وی به مشکلات بیان شده از جانب سمن ها در مواجهه با برخی دستگاه ها از جمله سازمان امور مالیاتی و شهرداری ها اشاره کرد و گفت: کارگاه آموزشی برای آشنایی سمن‌ ها با مسائل اداری برپا شود تا سمن ها درگیر گرفتاری های اداری نشوند.

در ابتدای این دیدار صمیمانه نمایندگان سمن‌ ها و مدیران تشکل های مردم نهاد به نمایندگی از جامعه خود به بیان نکاتی پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×