» آرشیو » هشدار پلیس خفر پیرامون تیراندازی در مراسم‌های عروسی
آرشیو - حوادث
کد خبر:2764 | ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۸

هشدار پلیس خفر پیرامون تیراندازی در مراسم‌های عروسی

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی خفر در خصوص رسم غلط تیراندازی در جشن‌های عروسی در برخی مناطق شهرستان هشدار داد و از شهروندان خواست با ترک این رسم غلط از وقوع اتفاقات ناگوار جلوگیری کنند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حجت‌اله احمدیان با اشاره به رسم و رسوم تیراندازی در مراسم عروسی در برخی از نقاط این شهرستان، اظهار داشت: متاسفانه این رسم و رسوم غلط و سهل انگاری و غفلت در استفاده از سلاح گرم در مراسم‌ها به صورت ناخواسته منجر به ایجاد مزاحمت و بعضا مشکلاتی برای افراد شرکت کننده دراین مراسم‌ها می‌‍شود.
وی با بیان اینکه تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح جرم محسوب شده و طبق قانون و با قاطعیت با متخلفان برخورد می‌شود، گفت: استفاده از سلاح در مراسم‌های عروسی موضوع خطرناکی است که متاسفانه بارها و بارها شاهد بروز اتفاقات ناگوار و غیر قابل جبران در این خصوص بوده ایم.
فرمانده انتظامی خفر پیرامون تیراندازی افراد در مراسم‌های عروسی هشدار داد و تأکید کرد: قطعا پلیس با افرادی که بخواهند به این صورت آرامش مردم را خدشه‌دار و جان خود و دیگران را به خطر بیندازند، برخورد قانونی و قاطعانه خواهد داشت.
سرهنگ “احمدیان” با اشاره به اینکه پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده اقوام ایرانی را جایگزین رسم غلط و خطرناک تیراندازی در جشن‌ها و مراسم‌های عروسی کرد، گفت: ان‌شاالله با همکاری و مشارکت آگاهانه مردم، شاهد آرامش مطلوب در مراسمات شادی و پیشگیری از وقوع قتل‌های ناشی از تیر‌اندازی در این جشن‌ها باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×