» آرشیو » بهره‌برداری کامل از فاز نخست خط ۲ مترو شیراز تا پایان سال جاری
آرشیو - شهرستان
کد خبر:3752 | ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۴

بهره‌برداری کامل از فاز نخست خط ۲ مترو شیراز تا پایان سال جاری

پرتو جنوب

شهردار شیراز با اشاره به عملیات باقیمانده فاز یک خط ۲ و بهره‌برداری از آن تا پایان امسال گفت: ادامه این خط از میدان آزادی تا کلبه سعدی در نیمه نخست سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، جلسه‌ای در سازمان حمل‌ونقل ریلی با حضور جمعی از معاونین شهرداری و مشاورین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در فارس برگزار شد.

شهردار کلان‌شهر شیراز در این راستا اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری، تسریع درروند اجرای خطوط مترو به‌ویژه خط ۲ مترو است که فاز یک آن به بهره‌برداری و افتتاح رسیده و ادامه این فاز باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

محمدحسن اسدی با تصریح بر این دغدغه بیان کرد: امور خط ۲ مترو به‌صورت جدی و مستمر پیگیری می‌شود.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز این جلسه را در راستای بازدیدهای اخیری که از خطوط ۲ و ۳ مترو این کلان‌شهر و همچنین دستگاه حفار مکانیزه در قزوین داشت، ذکر کرد.

او با اشاره به تأکیدی که بر برنامه زمان‌بندی تکمیل خط ۲ به‌صورت کامل در فازهای ۱ و ۲ داشت، گفت: امروز این برنامه زمان‌بندی توسط سازمان حمل‌ونقل ریلی و شرکت پیمانکار ارائه شد.

شهردار شیراز به اجرای عملیات باقیمانده فاز یک خط ۲ و بهره‌برداری از آن تا پایان امسال ابراز امیدواری کرد: ادامه این خط از میدان آزادی تا کلبه سعدی در نیمه نخست سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری برسد.

اسدی با گریزی به مباحث این جلسه بابیان اینکه در مورد تأمین مالی این خط مذاکراتی شد و به نتیجه رسیدیم، گفت: در بحث واگن که موضوعی اصلی بوده و مقداری کار را سخت می‌کند، راه‌های مختلف را بررسی کرده و قرار شد پیگیری‌ها را انجام دهیم.

این مدیر ارشد شهری بابیان اینکه یکی از مطالبات اصلی مردم بحث حمل‌ونقل ریلی است، اظهار امیدواری کرد: برنامه‌های زمان‌بندی خط ۲ به طول حداقل ۱۵ کیلومتر را به انتها و بهره‌برداری کامل برسانیم و خط ۳ را طی ۲-۳ سال آینده به نقطه مطلوبی برسانیم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×