» آرشیو » وزیر نیرو: جلوگیری از خاموشی‌ گسترده باوجود افزایش مصرف برق تجربه‌ای شیرین بود
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14059 | ۲۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۲

وزیر نیرو: جلوگیری از خاموشی‌ گسترده باوجود افزایش مصرف برق تجربه‌ای شیرین بود

پرتو جنوب

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو با تشریح شرایط عبور از تابستان پرمصرف گفت: رکورد شکنی مصرف برق در تابستان امسال بدون خاموشی تجربه شیرینی بود که با تلاش بی وقفه دولت محقق شده است.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس، علی اکبر محرابیان روز جمعه در حاشیه بازدید از طرح های تامین و انتقال برق شیراز افزود: تلاش خادمان ملت برای عبور از تابستان پر مصرف برق امسال در شرکت های توزیع سراسر کشور قابل تحسین است.

وزیر نیرو با اشاره به رکوردشکنی مصرف برق در تابستان امسال، تأمین برق و جلوگیری از تکرار خاموشی‌های گسترده سال‌های قبل از استقرار دولت سیزدهم را دستاوردی ارزشمند دانست.

وی افزود: تأمین برق در تابستان امسال در شرایطی بود که کشور افزایش دمای تا سه درجه سانتیگراد بالاتر از میانگین بلندمدت را تجربه کرد که این مساله باعث افزایش متوسط چهارهزار مگاواتی برق و در ایام پیک تا پنج هزار و ۷۰۰ مگاوات شد.

محرابیان تاکید کرد: افزون بر شکستن رکورد مصرف، در ۲ سال گذشته ۲ میلیون مشترک جدید و ۹۱۸ روستای نیز به شبکه برق کشور متصل شدند که منجر به افزایش مصرف این حامل مهم انرژی شد.

وزیر نیرو عنوان کرد که در تابستان امسال بخش خانگی ۴۰ درصد مشترکان با وجود گرمای شدید نسبت به سال گذشته مصرف کمتری داشتند و در بخش اداری نیز با مدیریت خوب اعمال شده، ۸۵۰ مگاوات برق صرفه‌جویی شد که نتیجه آن عدم خاموشی برنامه‌ریزی شده در بخش خانگی بود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس نیز با قدردانی از همراهی وزیر نیرو برای اجرای سه طرح تامین و انتقال برق در شیراز همزمان با دومین دور سفر رییس جمهوری به فارس خبر داد.

یدالله حقیقی گفت: احداث دوبی ۲۳۰ در پست ۲۳۰/۶۶ کیلوولت صدرا جهت ارتباط خط دو مداره دانشگاه، صدرا و سعدی ، صدرا با سرمایه گذاری ۷۲۰ میلیارد ریال ، افزایش ظرفیت پست زرقان با سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد ریال و با بهره گیری از یک دستگاه ترانس ۴۰ مگاولت آمپری و همچنین بهره برداری از خط ۲۳۰ کیلوولت دانشگاه – صدرا با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال و احداث خط ایستگاه های انتقال صدرا و دانشگاه از دیگر طرح های سفر رییس جمهوری است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×