» آرشیو » دوچرخه سوار کازرونی، ترکیه تا عراق را رکاب زد
آرشیو - ورزشی
کد خبر:13127 | ۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۶

دوچرخه سوار کازرونی، ترکیه تا عراق را رکاب زد

پرتو جنوب

امیرحسین شعرا سایکل توریست کازرونی طی ۵۹ روز متوالی از کشور ترکیه تا عراق را رکاب زد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی هیأت دوچرخه سواری شهرستان کازرون؛ امیرحسین شعرا دوچرخه سوار پرافتخار کازرونی در ۵۹ روز متوالی و با طی مسافتی حدودا ۳۶۰۰ کیلومتری توانست پنج کشور ترکیه -گرجستان -ارمنستان – ایران و عراق را با دوچرخه سفر کند.

این ورزشکار بیستم تیرماه ۱۴۰۲ سفر خود را از کشور ترکیه شروع کرد و پس از چند روز رکاب زنی به مرز سارپی گرجستان رسید و طی ۱۷ روز با سفر به شهر های باتومی، کوتائیسی، تفلیس، روستاوی و مارنئولی از آن ها دیدن کرد و از مرز صادخ لو کشور گرجستان را به مقصد ارمنستان ترک کرد.

امیرحسین شعرا به شهرهای الله وردی، اودزون، دیلیجان، وانادزور و دریاچه سوان که به عنوان مرتفع ترین حوزه آبریز قفقاز مشهور است با دوچرخه سفر کرد و شهر ایروان را در کشور ارمنستان طی کرد و راهی ایران شد.

این دوچرخه سوار پرتلاش از شهر مرزی جلفا وارد ایران شد و بعد از گذشتن از شهر های تبریز، بناب، مراغه، میاندوآب و مهاباد به پیران شهر رسید و از مرز حاج عمران وارد کردستان عراق شد.
وی در کشور عراق با رکاب زنی در شهر های شومان، سوران،شقلاوه،اربیل ، کرکوک، امرلی، بغداد، مدائن و نهایت در روز ۱۷ شهریور مصادف با اربعین حسینی(ع) به کربلا رسید.

این سایکل توریست کازرونی که طی سال‌های اخیر سابقه پرافتخار سفر با دوچرخه به نقاط مختلف دارد یکی از افتخارات ورزش شهرستان و جامعه دوچرخه سواری کازرون است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×