» آرشیو » وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه هفته فرهنگی یادروز سعدی؛ اولویت های پنجگانه فرهنگ عمومی به استان ها ابلاغ شده است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:1270 | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۷

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه هفته فرهنگی یادروز سعدی؛ اولویت های پنجگانه فرهنگ عمومی به استان ها ابلاغ شده است

پرتو جنوب

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پرتو جنوب؛ محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی در برنامه اختتامیه هفته فرهنگی یاد روز سعدی با بیان اینکه سعدی جز افتخارات تمام نشدنی فرهنگ ایران زمین است گفت: نام شاعران همچون حافظ و سعدی بر تارک فرهنگ ایران زمین می درخشد.
اسماعیلی با اشاره به اینکه بزرگترین نعمت شهر شیراز در بعد فرهنگ و ادب و فلسفه حضور بزرگانی همچون حافظ، سعدی، ملاصدراست اظهار امیدواری کرد: حوزه فرهنگ و ادب در سال جاری و در دولت سیزدهم پر رونق تر از گذشته باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: گرامیداشت یادروز مفاخر بزرگ به معنای بزرگداشت نمادهای هویتی ما است که یکی از مهمترین اقدامات دولت مردمی رییسی در تجلیل از مفاخر است.


به گفته اسماعیلی آنچه درباره شیخ اجل سعدی شیرازی برای ما مهم است اینکه او یک معلم اخلاق است و از طریق بوستان و گلستان مسیر برای رسیدن جامعه به رفاه فراهم است.
مقام عالی دولت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در شورای فرهنگ عمومی کشور پنج اولویت مهم برای فرهنگ و ادب درنظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: مجموعه دیدگاه های مقام معظم رهبری و مجموعه پالایش ها و نیازها، منابع برای پنج اولویت فرهنگ عمومی کشور درنظر گرفته شده است و این اولویت ها به استان ها ابلاغ شده است و لازم به ذکر است که مجموعه این پنج اولویت همان رویکردهای اخلاقی گلستان و بوستان سعدی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است ما در پاسداشت اخلاق و فضایل انسانی به سعدی نیاز داریم و باید این فضایل را اشاعه دهیم.
اسماعیلی با بیان اینکه در جامعه اسلامی، فضایل اخلاقی از جمله ایثارگری،گذشت و سلوک مومنانه و جامعه عاری از گناه و پاکیزه حکم فرما است اظهار داشت: ادبیات انقلاب اسلامی برای جامعه مهدوی، پیاده کردن فضایل اخلاقی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: برای تحقق چنین جامعه ای نیازمند همکاری جامعه فرهنگ و هنر هستیم چرا که ساختن ایران سربلند و آزاد، نیازمند جامعه یکپارچه و هم افزا با سلیقه ها مختلف در کنار هم است و کشور ایران متعلق به همه ماست و هیچکس نسبت به دیگری برتری ندارد.
به باور اسماعیلی امسال سال شکوفایی فرهنگ و هنر و کشور است و استان فارس و شهر شیراز؛ بعنوان یک قطب می تواند در این مسیر ما را همراهی نماید.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: به آینده فرهنگ و هنر آینده کشور خوش بین هستم و عناصر تحقق این آینده آماده است و در این مسیر  به شیراز ، به تاریخ آن و هنرمندانش افتخار می کنیم چرا که شیراز در کنار تمام داشته هایش یکی از عناصر ثابت در اجرای تمام برنامه های فرهنگی است.

خبرنگار: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×