» آرشیو » میرزازاده، نامزد برترین فرنگی‌کار سال ۲۰۲۳ جهان
آرشیو - ورزشی
کد خبر:16856 | ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۶

میرزازاده، نامزد برترین فرنگی‌کار سال ۲۰۲۳ جهان

پرتو جنوب

سنگین‌وزن کشتی فرنگی ایران در بین پنج نامزد کسب عنوان برترین فرنگی‌کار جهان در سال ۲۰۲۳ جای گرفت.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ اتحادیه جهانی کشتی اسامی پنج کاندیدای دریافت عنوان برترین فرنگی‌کار جهان در سال ۲۰۲۳ را اعلام کرد و امین میرزازاده، فرنگی‌کار سنگین‌وزن ایران، و دارنده مدال طلای جهان ۲۰۲۳ نیز در بین کاندیدا‌های کسب این عنوان قرار گرفت.

فرنگی‌کار ایران مدال‌های طلا و نقره جهان در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۲ را در کارنامه خود دارد و یکی از امید‌های اصلی کسب مدال طلا برای ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس است.

میرزازاده به همراه، لوییز آلبرتو سانچز، دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از کوبا در وزن ۶۷ کیلوگرم، آکژول ماخمدوف، دارنده دو طلای جهان ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ و نقره المپیک ۲۰۲۰ در وزن ۷۷ کیلوگرم از قرقیزستان، ژولامان شارشنبکوف، دارنده دو طلای جهان ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ و دو نقره جهان در وزن ۶۰ کیلوگرم از قرقیزستان و لری ابولادزه دارنده مدال طلای جهان ۲۰۲۳ و دو نقره جهان در وزن ۶۳ کیلوگرم از گرجستان، پنج کاندیدای معرفی‌شده اتحادیه جهانی کشتی برای کسب عنوان برترین فرنگی‌کار جهان در سال ۲۰۲۳ هستند.

پیش از این امیرحسین زارع، سنگین‌وزن کشتی آزاد ایران، نیز در بین پنج کاندیدای برترین آزادکار جهان در سال ۲۰۲۳ جای گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×