» آرشیو » امام جمعه شیراز: حادثه تروریستی شاهچراغ(ع)، مردمی بودن امنیت را نشان داد
آرشیو - شهرستان
کد خبر:9620 | ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۵

امام جمعه شیراز: حادثه تروریستی شاهچراغ(ع)، مردمی بودن امنیت را نشان داد

پرتو جنوب

امام جمعه شهر شیراز عنوان کرد: جوانانی که امنیت را به دمشق برگرداندند قطعا در حفظ امنیت شهر شیراز و حریم سومین حرم اهل بیت(ع) در نخواهند ماند.

به گزارش پایگاه خبری پرتو جنوب؛ نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: جوانانی که امنیت را به دمشق برگرداندند قطعا در حفظ امنیت شهر شیراز و حریم سومین حرم اهل بیت(ع) در نخواهند ماند.

آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نمازجمعه شیراز با اشاره به حادثه تروریستی یکشنبه گذشته ۲۲ مرداد در حرم شاهچراغ(ع) افزود: کوردلان خفاش صفت در حرم امن مردم بیگناه را می‌کشند و نابینا در دنیا و با همان چشم کور روانه آخرت می‌شوند.

وی با بیان اینکه تکلیف پیروان و دشمنان حق در این شرایط مشخص است، اظهار کرد: اگر دشمن ظلم کند و خون بی‌گناهان را به زمین بریزد اما مسیر مشخص و روشن است.

امام جمعه شیراز ادامه داد: حرم اهل بیت در شیراز طی ۱۰ ماه ۲ بار مورد هجوم دشمنان قرار گرفته است، دشمن دانسته که فارس و شیراز در دفاع از حرم در جبهه مقاومت خوش درخشید و میدان داری کرد و نزدیک به هزار نفر از شیراز داوطلبانه برای دفاع از حریم اهل بیت به جبهه مقاومت تحت فرماندهی حاج قاسم سلیمانی رهسپار شدند.

وی اضافه کرد: دشمن خیال می کند که امنیت از شهر ما با این حمله ها می رود اما خیال باطلی است،مطمعن باشید کسانی که امنیت را به دمشق آوردند در دفاع از امنیت شهرشان درنخواهند ماند.

آیت الله دژکام گفت: در صحنه یکشنبه گذشته این حرم مطهر مجددا دیدیم که مردم پای کار آمدند و یک جوان برومند یکی از نژاد آرش و مدافعان حریم ایران و اسلام و آزادمردی قوی دست خالی تروریست مسلح را زمین گیر کرده و اسلحه از او می گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: این مرد دلیر نماد شیرمردان ایرانی است ،فردی که خود را خادم حرم می داند و در زمان خطر مرد میدان است.

وی با بیان اینکه این حادثه تروریستی مردمی بودن امنیت را نشان داد، گفت: ایران برای دفاع از ارزش های انقلابی هزاران هزار جوان دارد که حتی کسی آنها را نمی شناسند که برای دفاع از ارزش های دینی و ملی جانفشانی می کنند.

امام جمعه شیراز افزود: بنیاد کفر استکبار آمریکا ،اسراییل داعش و … با دست قدرتمند این ملت به هم ریخته خواهد شد.

وی، یاد شهید عباسی و جهانگیری را گرامی داشت و گفت: شهادت در وسط میدان دفاع از حریم الهی لیاقت می خواهد و از این بابت که این افراد مثل مولایشان علی به شهادت رسیدند به خانواده های آنها تبریک باید گفت زیرا این افراد شهید میدان دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: زمینه گناه در فضای مجازی فراهم است اما اجازه نداریم خود و دیگران را به گناه آلوده کنیم،تقوا همین است که انسان در هر زمان از خود مراقبت کند.

آیت الله دژکام ادامه داد: ۳۱ مرداد روز صنایع دفاعی است ،عزتمندی و سربلندی نظام جمهوری اسلامی به واسطه فعالیت نخبگان به چشم می بینیم ،افراد گمنام در صنعت دفاعی کشور ناشناخته در حال تولید پیشرفته ترین سلاحها هستند و تلاش این قشر گمنام جای تشکر و قدردانی دارد.

وی اظهار کرد: ۲۸ مرداد، یادروز اتفاق تاریخی است که در سال ۳۲ دولتی ملی در کشور داشتیم که با کودتای انگلیسی و آمریکایی ها نابود شد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه شاه دست نشانده استکبار بود،افزود: اینکه امروز سران استکبار به هر دری می زنند که کشور ما به هم بریزد به همین دلیل است که دیگر دستی در این کشور ندارد و ملت ما طی بیش از چهار دهه گذشته با پذیرش ولایت الهی از کشورشان مستقل دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه روز دوشنبه هفته آینده روز جهانی مسجد است، گفت: یک مسجد داریم که در چنگال صهیونیست ها اشغال است و روزی آنها این مسجد را آتش زدند و این آتش خاموش نمی شود تا روزی که رژیم صهیونسیتی از روی زمین محو شود.

وی ادامه داد: سی مرداد امسال جبهه مقاومت در شیراز ساماندهی خواهند شد و سربازان دفاع از مسجد صف خواهند کشید و در مقابل دشمنی که می خواهد مسجد را بسوزاند یا این مکان مقدس را محل ترور قرار دهد را محکوم خواهند کرد.

امام جمعه شیراز بیان کرد: روز اول شهریور نیز روز بزرگداشت ابن سینا و روز پزشک در تمام دنیا نام گذاری شده است، تعبیر غربی‌ها نسبت به ابن سینا پرنس علوم است و هنوز این دانشمند می درخشد و دانشگاه‌های بزرگ دنیا تصویر شرقی و ایرانی ابن سینا را مقابل دانشگاه‌های خود نصب کرده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×