» آرشیو » تعامل و همکاری برای تامین پایدار برق شهرک های صنعتی فارس
آرشیو - اجتماعی - شهرستان
کد خبر:15290 | ۱۵ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۴

تعامل و همکاری برای تامین پایدار برق شهرک های صنعتی فارس

پرتو جنوب

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت: تامین زیرساخت های تولید در شهرک های صنعتی بدون حمایت، همراهی و کمک دستگاه های خدمات رسان امکان پذیر نیست.
به گزارش پرتو جنوب؛ سید مصطفی هاشمی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات برق شهرک ها و نواحی صنعتی واقع در حوزه شرکت توزیع برق شیراز که با حضور مدیران عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس و شرکت توزیع برق شیراز برگزار شد، با قدردانی از حمایت های این شرکت در زمینه رفع مشکلات تامین برق شهرک ها و نواحی صنعتی گفت: توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار در شهرک های صنعتی بدون حمایت و همراهی دستگاه های خدمات رسان امکان پذیر نیست و تحقق این امر مستلزم یاری و کمک همه دستگاهها است.
وی با بیان اینکه درحوزه شرکت توزیع برق شیراز زمینه تامین برق و برق رسانی به شهرک های صنعتی بعنوان یک زیرساخت اصلی و مهم در تولید و صنت، شاهد وجود تعامل و همکاری و هم افزایی هستیم گفت:در یک سال گذشته اتفاقات خوبی رخ داده که نتیجه مهم آن رفع مشکلات صنعتگران در زمینه تامین برق است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با اشاره به ظرفیت های بند م تبصره ۱۵قانون بودجه امسال که بر اساس آن برق رسانی به شهرک های صنعتی را در تعهد شرکت توانیر قرارداده و اعتبارات آن نیز پیش بینی شده است گفت:استفاده از ظرفیت های قانونی این مصوبه می تواند گره گشای طرح های تامین برق در شهرک های صنعتی باشد.
هاشمی در ادامه با اشاره به پیشنهادات این شرکت در دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان فارس گفت: احداث پست سوم برق در شهرک صنعتی بزرگ شیراز با هدف افزایش ظرفیت و پایداری شبکه توزیع در این شهرک صنعتی ،احداث پست های برق در شهرک های صنعتی دارویی بیضا و برمشور ،مشارکت در طرح های تامین برق با شرکت توانیر و تامین ۸۶مگاوات برق از شبکه های عبوری از مواردی است که توافقات آنها نیز انجام شده و با ابلاغ رسمی مصوبات و اجرای آنها شاهد تحول بی سابقه در تامین زیرساخت برق شهرک های صنعتی خواهیم بود.
وی در ادامه با اشاره به برنامه این شرکت برای راه اندازی دو شهرک جدید تخصصی صنفی و صنایع دستی در شیراز بر تعامل و همکاری شرکت توزیع برق شیراز برای تامین برق این شهرک ها تاکید کرد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به اجرای خط انتقال برق شهرک دارویی بیضا گفت: این خط دومداره با اعتبار ۱۷۰میلیارد ریال باظرفیت حدود ۱۲مگاوات برق به طول ۱۱کیلومتر از پست برق بیضا تا شهرک صنعتی با پیشرفت فیزیکی ۹۰درصدی در مرحله اجرا قراردارد که با بهره برداری از آن برق این شهرک صنعتی تامین می شود.
وی همچنین از پیشرفت فیزیکی ۹۵درصدی خط انتقال برق شهرک صنعتی فتح آباد مرودشت خبرداد و گفت:روند عملیات اجرایی این طرح که به علت بروز برخی مشکلات چند سالی کند شده بود،با رفع مشکلات ،تسریع یافته و در آستانه بهره برداری قرارگرفته است.
در این جلسه مسائل و مشکلات برق رسانی و تامین برق شهرک ها و نواحی صنعتی بزرگ شیراز، برمشور ،سروستان۲،سپیدان،پاسارگاد و مرودشت رسیدگی و بررسی شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×