» آرشیو » کلاهبرداری با اعلام آمار جعلی فالورهای اینستاگرام
آرشیو - حوادث
کد خبر:18843 | ۲۳ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۹

کلاهبرداری با اعلام آمار جعلی فالورهای اینستاگرام

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری جوان ۳۰ ساله شیرازی که با ایجاد یک صفحه جعلی اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری پلیس؛ سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” در این رابطه بیان کرد: در پی شکایت چندین شهروند شیرازی مبنی بر کلاهبرداری از طریق یک صفحه اینستاگرامی، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
سرهنگ “سلیمانی” ادامه داد: شکات بیان داشتند که در شبکه اجتماعی اینستاگرام با صفحه‌ای آشنا که تعداد دنبال کنندگان آن ۴۰ هزار نفر بود و مدیر آن صفحه، خود را به عنوان یکی از بلاگرهای معروف شیراز معرفی کرده بود و ما برای رونق کسب و کارهای خود، درخواست درج آگهی‌ در صفحه مورد نظر کردیم و مبالغی وجه نقد را واریز کردیم.
وی با بیان اینکه دنبال کنندگان این صفحه اینستاگرامی همه جعلی بودند، گفت: متهم پس از دریافت مبالغی از شکات و درج آگهی در صفحه اینستاگرامی خود، آمارهای جعلی نسبت به بازدید کنندگان از آگهی‌ها و افزایش رونق کسب و کار به شکات می‌داده است.
این مقام سایبری گفت: ماموران پلیس فتا با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی وی را در یکی از محله‌های شیراز دستگیر کردند.
رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به کلاهبرداری ۲ میلیارد ریالی از ۳۰ نفر شهروند شیرازی با همین شگرد اعتراف و هدف از این کار را درآمدزایی عنوان نمود.
وی با بیان اینکه کاربران هرگز فریب اینگونه تبلیغات در فضای مجازی را نخورند، از هموطنان درخواست کرد: در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.gov.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×