» آرشیو » علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت شد+ سوابق علمی و اجرایی
آرشیو - پیام - سیاسی
کد خبر:4001 | ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۶

علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت شد+ سوابق علمی و اجرایی

پرتو جنوب

با رای اعتماد مجلس شورای اسلامی، عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) به بررسی صلاحیت عباس علی آبادی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت پرداختند.

نمایندگان مجلس بعد از استماع نظرات موافقان و مخالفان و دفاعیات وزیر پیشنهادی، با سکان داری «علی‌آبادی» در وزارت صمت موافقت کردند.

نمایندگان مجلس با ۱۸۷ رأی موافق، ۵۸ رأی مخالف، ۸ رأی ممتنع و ۲ رأی باطله از مجموع ۲۵۵ نماینده حاضر در صحن، تصدی وزارتخانه صمت را به علی آبادی سپردند.نامه معرفی علی آبادی روز یکشنبه در مجلس اعلام وصول شد.

عباس علی‌آبادی، (زاده ۱۳۴۰، اراک) فارغ‌التحصیل کارشناسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه تهران بوده و دکترای خود را از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با رشته کنترل گرفته است. علی‌آبادی، استادیار دانشگاه امام حسین بوده و مدتی نیز ریاست دانشگاه صنعتی مالک اشتر را عهده‌دار بود، البته وی بیشتر ترجیح داده است در صنعت و بخش اجرایی فعالیت کند. وی فعالیت‌های اجرایی و مدیریتی خود را از جهاد سازندگی شروع و سپس به وزارت نیرو رفت و در بخش پروژه‌های برق‌آبی وزارت نیرو ادامه فعالیت داد و در بخش مدیریتی پروژه‌های سد و نیروگاه کرخه و کارون ۳ حضور داشت.

علی‌آبادی در هر دو بخش دولتی و خصوصی مشغول به فعالیت بوده که از آن جمله می‌توان به فعالیت به عنوان معاون برق و انرژی وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مجری بسیاری از طرح‌های صنعتی برای صنایع مختلف اعم از نیرو، معادن، فلزات، نفت، گاز و پتروشیمی، ریلی، هوایی و … همچنین ریئس هیات مدیره و مدیرعامل گروه بزرگ صنعتی مپنا برای مدت بیش از پانزده سال، اشاره کرد. بازه‌ای زمانی که مقارن با رشد فزاینده این گروه صنعتی بوده است. به نحوی که گروه مپنا امروزه یکی از شرکت‌های حائز رتبه در صنایع پیشرفته جهانی است.

جهت مطالعه گزارش مشروح سوابق علی‌آبادی به لینک زیر مراجعه کنید:

نگاهی به سوابق وزیر جدید صمت

Print Friendly, PDF & Email
  • ×