» آرشیو » بازداشت ۶ تبعه ایرانی توسط گارد ساحلی قطر؛ تلاش برای آزادی و بازگرداندن آنها به ایران
آرشیو - حوادث
کد خبر:2454 | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۹

بازداشت ۶ تبعه ایرانی توسط گارد ساحلی قطر؛ تلاش برای آزادی و بازگرداندن آنها به ایران

پرتو جنوب

سفیر ایران در دوحه با اشاره به بازداشت ۶ تبعه ایرانی توسط گارد ساحلی قطر گفت: آن‌ها در حال غواصی و تفریح به اشتباه وارد آب‌های قطر شده بودند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا دهقانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوحه از بازداشت ۶ تبعه ایرانی توسط گارد ساحلی قطر به دلیل ورود به آب‌های داخلی این کشور خبر داد.

وی روز سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در این باره در صفحه توئیترش نوشت: پنجشنبه یکی از همکاران را به شهر راس لفان، اعزام تا با ۶ هموطن دستگیر شده توسط گارد ساحلی قطر، دیدار کند. همگی سالم بودند.

سفیر ایران افزود: آنها در حال غواصی و تفریح به اشتباه وارد آب‌های قطر شده بودند. در تلاشیم ان‌شاءالله با کمک مسؤولان ذیربط قطری آنها را آزاد و به کشورمان بازگردانیم.

سفیر ایران اخیرا نیز در توئیتی از انتقال ۲ تن از محکومان ایرانی زندان مرکزی قطر (یک خانم و یک جوان زیر ۲۰ سال) به زندان‌های کشور خبر داد.

موافقتنامه استرداد مجرمان در خرداد ماه ۱۳۸۹ بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت قطر امضا شده است. براساس این موافقتنامه هر یک از طرف‌ها متعهد می‌شود اشخاصی را که از طرف مقامات صلاحیتدار طرف درخواست‌کننده به لحاظ ارتکاب جرم یا برای اجرای مجازات تحت پیگرد بوده و در قلمرو وی یافت می‌شوند، حسب درخواست طرف دیگر به آن طرف مسترد دارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×