» آرشیو » مامور قلابی با ۸ میلیارد سرقت روانه زندان شد
آرشیو - حوادث
کد خبر:12604 | ۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۳

مامور قلابی با ۸ میلیارد سرقت روانه زندان شد

پرتو جنوب

رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری سارق سابقه‌دار که تحت عنوان مامور آگاهی اقدام به سرقت ۸ میلیارد ریال وجه نقد از شهروندان کرده بود در شیراز خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کاووس حبیبی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد تحت پوشش ماموران پلیس آگاهی از شهروندان، با توجه به اهمیت ویژه موضوع، رسیدگی به پرونده در اختیار کارگاهان پایگاه جنوب قرار گرفت.
وی افزود: پرونده‌های تجمیع شده بررسی و با دقت نظر بالا بازخوانی و مشخص شد که سارقان در گروه‌های ۲ و ۳ نفره با استفاده از خودروهای سمند و تیبا تردد و عموماً در حاشیه شهر و در تاریکی شب جلوی افرادی که اغلب اتباع بیگانه و مسن می‌باشند را گرفته، ضمن معرفی خود تحت عنوان مأمورین پلیس آگاهی، اطلاعات و مواد مخدر از افراد بازرسی بدنی انجام، و کارت بانکی آنان را به همراه رمز اخذ و بدون اینکه مالباخته متوجه شود کارت بانکی مالباخته را با کارت بانکی که شبیه آن باشد جابه‌جا و تحویل وی می‌داده‌اند و سپس اقدام به برداشت وجه از کارت مالباخته می نمودند.
رئیس پلیس آگاهی استان گفت: کاراگاهان با انجام اقدامات پلیسی و فنی موفق شدند سر کرده باند که از سارقین حرفه ای و سابقه دار بود را شناسایی و پس از هماهنگی قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه آن را در شیراز دستگیر کنند.
سرهنگ حبیبی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم ۷۵ کارت بانکی مسروقه، پلاک‌های جعلی متعلق به استان‌های تهران، فارس، هرمزگان و بوشهر کشف شد، گفت: متهم در بازجویی اولیه به برداشت ۸ میلیارد ریال وجه نقد از کارت بانکی مالباختگان به همراه ۲ نفر از دوستانش اقرار کرد.
این مقام انتظامی با بیان اینکه تلاش برای دستگیری دیگر اعضای باند ادامه دارد، به مخلان نظم و امنیت عمومی هشدار داد که پلیس فارس به صورت قاطع و قانونی با هرگونه بی نظمی و ناامنی برخورد می‌کند و از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×