» آرشیو » راهپیمایی مردم فارس در محکومیت حمله تروریستی به حرم شاهچراغ
آرشیو - شهرستان
کد خبر:8221 | ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

راهپیمایی مردم فارس در محکومیت حمله تروریستی به حرم شاهچراغ

پرتو جنوب

نمازگزاران جمعه استان فارس از جمله شهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) پس از نماز جمعه در یک راهپیمایی همگام با سراسر کشور، اقدام تروریستی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) را که منجر به کشته و زخمی شدن زائران این حرم مطهر شد را محکوم کردند.

به گزارش پرتو جنوب از ایرنا، مردم ولایتمدار شیراز با سردادن شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر منافق و داعشی بی ریشه ایران دمشق نمیشه این اقدام تروریستی و جنایتکارانه را محکوم کردند.

غروب روز چهارشنبه (چهارم آبان ۱۴۰۱) فردی مسلح با حمله به نمازگزاران در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در شهر شیراز ۱۵ نفر از جمله چند زن و کودک را به شهادت رساند و بنا بر آخرین اعلام مسئولان استان فارس، ۲۶ نفر را مجروح کرد.

بنا بر اعلام فرماندار شیراز آیین تشییع پیکر پاک شهدای حمله تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) ساعت ۹ صبح شنبه هفتم آبان‌ماه ۱۴۰۱ از میدان امام حسین (ع) (فلکه ستاد) شیراز به سمت حرم مطهر برگزار می‌شود.
پیش از این، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و استاندار فارس با صدور پیام مشترکی ضمن محکومیت اقدام تروریستی روز چهارشنبه در حرم مطهر شاهچراغ (ع)، از روز پنجشنبه، سه روز را در این استان عزای عمومی اعلام کردند.
بنا بر اعلام معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری فارس، این استان روز شنبه هفتم آبان در سوگ شهدای حرم شاهچراغ (ع) تعطیل است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×