» اجتماعی » مشاوران املاک چگونه شناسه یکتا دریافت کنند؟
اجتماعی
کد خبر:23461 | ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۶

مشاوران املاک چگونه شناسه یکتا دریافت کنند؟

پرتو جنوب

تمامی مشاوران املاک با وارد شدن به درگاه ملی مجوزها و ارائه ۴ کد می‌توانند شناسه یکتا دریافت کنند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ با توجه به آنکه تا پایان اردیبهشت هیچ مجوز کاغذی دیگر ارزش ندارد و تمامی مجوزها باید الکترونیکی و به صورت شناسه یکتا صادر شوند بنابراین تمامی دستگاه ها در این بین باید همکاری لازم را برای صدور مجوزهای الکترونیکی انجام دهند تا مشکلی برای ادامه فعالیت های آنها ایجاد نشود.

براساس این گزارش یکی از بخش‌هایی که به شدت با صدور مجوزهای کاغذی در ارتباط است مشاوران املاک هستند که برای آنکه برای انعقاد قراردادهای املاک مشکلی ایجاد نشود، اولتیماتوم را اداره کل راه وشهرسازی به مشاوران املاک داده است. به طوری که در این خصوص حسین جنتی مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: طبق اعلام درگاه ملی مجوزها از این تاریخ به بعد هر فعال اقتصادی که مجوز الکترونیکی یا همان شناسه یکتا نداشته باشد از نظر قانونی و سامانه‌های دولتی و بانکی فاقد مجوز محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه شناسه یکتا کد منحصربه‌فردی است که به اشخاص حقیقی یا حقوقی تخصیص می‌یابد که از آن برای شناسایی دقیق و یکتا آن‌ها در سامانه مالیاتی کشور استفاده می‌شود گفت:این شناسه برای هر شخص یا شرکت به‌صورت یکتا تعریف می‌شود و به‌عنوان یک نشانی مالیاتی الکترونیکی برای ثبت اطلاعات مالیاتی و انجام امور مربوط به مالیات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

 فرایند تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا بصورت رایگان و غیرحضوری

همچنین امروز هم امیر سیاح رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی گفت: تمامی صاحبان مشاغل می توانند با مراجعه به سامانه درگاه ملی مجوزها و رفتن به بخش دریافت شناسه یکتا و ارائه چند شماره از جمله کد ملی و کد مجوز کسب فعالیت خود اقدام به دریافت شناسه کد یکتا کنند.

وی افزود: باید تمامی دستگاه ها، وزارت خانه‌ها و فعالان اقتصادی برای تبدیل مجوز‌های قدیمی به شناسه یکتا همکاری لازم را انجام دهند.

سیاح بیان کرد: هر فردی که پروانه کسب دارد می‌تواند با ورود به درگاه ملی مجوز‌ها از طریق لینکی که بار گذاری شده مجوز قدیمی خود را به شناسه یکتا تبدل کند و با وارد کردن ۴ کد شناسه یکتای خود را دریافت کند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×