» آرشیو » مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس: تحقق شعار سال نیازمند حضور مردم در حوزه اقتصاد و تولید است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2655 | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۰

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس: تحقق شعار سال نیازمند حضور مردم در حوزه اقتصاد و تولید است

پرتو جنوب

نشست هم اندیشی تخصصی حلقه میانی اقتصادی با موضوع تدوین نقشه راه مردمی سازی در جهت تحقق شعار سال رشد تولید و مهار تورم در شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس برگزار شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط‌ عمومی شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس، مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس در این نشست گفت: موضوع حلقه های میانی و مردمی سازی امور از مطالبات کلیدی و اساسی مقام معظم رهبری است و در جهت عینیت بخشیدن به این بیانات و تحقق شعار سال رشد تولید و مهار تورم است.

دکتر نهاوندی افزود: برای تحقق این امر نیازمند حضور موثر یکپارچه و عمومی مردم در عرصه اقتصاد رشد تولید و با نظارت همگانی در امر مبارزه با گرانفروشی و همچنین حمایت و پشتیبانی دولت هستیم.

او با بیان اینکه شش راهکار و مدل اجرایی برای اجرایی شدن شعار سال وجود دارد، ادامه داد: نخستین راهکار استفاده از ظرفیت پایگاه های مردمی مردمی در محلات مساجد و پایگاه بسیج است چرا که پایگاه های بسیج و نیروهای مردمی یک ظرفیت بزرگ هستند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس اضافه کرد: دومین راهکار ایجاد بستر و زمینه جهت حضور مردم در عرصه توزیع کالاهای اساسی و تنظیم بازار در جهت کاهش قیمت ها و ایجاد عدالت اجتماعی و نفع رساندن به خودمردم است.

دکتر نهاوندی بیان کرد: شناسایی نیازها و ظرفیت های محلات توسط حلقه های میانی و کارگروه های مسئله محور جهت حل آنها با کمک و استفاده از تخصص خود مردم؛ پیشنهاد سرمایه گذاری جمعی و سهامدار نمودن مردم در اقتصادهای خرد با حمایت و پشتیبانی دولت را از دیگر راهکارها دانست.

دکتر نهاوندی گفت: پنجمین برنامه ای که می توان برای تحقق شعار سال بیان کرد این است که از ظرفیت تعاونی ها و حضور مردم در تصمیم گیری و مشارکت جمعی برای حل مسائل استفاده شود و نمونه بارز آن استفاده از ظرفیت شرکت عمران و توسعه فارس است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی با بیان اینکه ارائه بستر و ساز و کار برای نظارت توسط کارگروه‌ها و خود مردم و همگانی نمودن نمودن نظارت ها از مهمترین راهکارهای اجرایی است، افزود: قطعا اگر این راهکارها در کنار تلاش مسولان دستگاه های اجرایی قرار بگیرد می تواند اقتصاد کشور را به شکوفایی رساند.

پناهی عضو کمیته حلقه های میانی نیز در این جلسه گفت: امروز وظیفه همه ما این است که با شناخت دقیق از صحنه وظایف اصلی خود که همان تبیین و اجرای فرامین مقام معظم رهبری می باشد بپردازیم.

او افزود: مقام معظم رهبری با تیزبینی و هوشمندی حرکت عمومی و همگانی جهت برون رفت از مشکلات و میدان داری جوانان نخبه و انقلابی و دستیابی به تمدن نوین اسلامی، ایجاد جریان حلقه های میانی را بعنوان راهکار عملی بیان‌ کرده است.

پناهی ادامه داد: در حال حاضر با رویکرد بسیار مثبت و ارزشمند دولت محترم و شخص آیت اله رییسی و همچنین در استان با همراهی و همگامی استاندار محترم راه ها و سازوکار حضور موثر مردمی بویژه در حوزه اقتصاد و رشد تولید و نظارت عمومی فراهم است و جوانان و نخبگان از این فرصت استفاده و نقشه راه و مسیر درست حرکت مردمی را ترسیم و عملیاتی کنند.
رئیس سازمان بسیج صنعت معدن فارس در این نشست گفت: برگزاری چنین جلسات تخصصی همواره راهگشا بوده و هیئت های اندیشه ورز و نخبگان می توانند در قالب حلقه های میانی و کارگروه های مسئله محور نسبت به پیگیری، رصد، پالایش و حل مشکلات حوزه تولید گام بردارند که در این زمینه سازمان بسیج موفقیت های بسیار زیادی و تجارب ارزشمندی دارد.

او گفت: ایجاد صندوق قرض الحسنه مردمی و پیگیری رفع مشکلات واحدهای تولیدی، ایجاد میزهای خدمت عملیاتی و عینی را می توان از جمله این راهکارها نام برد.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه و اساتید به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص تدوین نقشه راه مشارکت مردم در جهت در جهت تحقق شعار سال پرداختند و مقرر شد این نشست های تخصصی به حوزه اجرا و عملیاتی و از طرفی عامل ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه قرار گیرد.

این نشست با حضور تعدادی از اساتید دانشگاه، جوانان نخبه و انقلابی بسیج صنعت معدن فارس و هیئت های اندیشه ورز برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×