» آرشیو » عضویت ۱۴۰ هزار عضو جوان در هلال احمر فارس/ اجرای ۲۲ طرح جوان محور
آرشیو - اجتماعی - شهرستان
کد خبر:15153 | ۱۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۱

عضویت ۱۴۰ هزار عضو جوان در هلال احمر فارس/ اجرای ۲۲ طرح جوان محور

پرتو جنوب

در هفت ماهه نخست سال جاری ۱۴۰ هزار جوان به عضویت داوطلبانه هلال احمر فارس درآمدند

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ معاون امور جوانان این جمعیت از عضویت داوطلبانه ۱۴۰ هزار جوان استان فارسی در کانون های دانشجویی، دانش آموزی، طلاب و جوانان طی هفت ماه گذشته خبر داد.

مهدی فیروزه با اشاره به اجرای ۲۲ طرح جوان محور از سوی این معاونت در جمعیت هلال احمر عنوان کرد: طرح ملی خدمات بشردوستانه مسافرین نوروزی، اجرای طرح کاشت ۱۰ هزار اصل نهال، برگزاری طرح شوق رویش با رویکرد برنامه های تابستانه و اوقات فراغت و همچنین آموزش کمک های اولیه به دختران سن ۲۵ تا ۳۵ سال در قالب طرح یاس از مهمترین اقدامات این مجموعه به شمار می آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری اردوهای آموزشی-امدادی-فرهنگی را یکی از ابزار های مهم جهت جذب جوانان دانست و تشریح کرد: معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس طی هفت ماه یاد شده با اجرای ۱۲ مرحله اردوی استانی و کشوری از قبیل اردوی کار آفرینی برای دختران طرح یاس و دبیران کانون آزاد ، اردوی دادرس پیشرفته برای اعضای جوانان و برگزاری المپیاد آماده کشوری به میزبانی جمعیت هلال احمر استان فارس نقش بسزایی را در توسعه خدمات بشردوستانه جمعیت هلال احمر ایفا نموده است.

فیروزه با اشاره به اهداف این نهاد بین المللی نظیر برقراری صلح و تفاهم و دوستی میان ملت‌ها، تسکین آلام بشری، تأمین احترام انسان‌ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون در نظر گرفتن هیچ گونه تبعیض میان آنها گفت : جوانان عزیز در جمعیت هلال احمر، با فراگیری این آموزش ها در تلاشند تا در راستای هدف های الهی-انسانی گام بردارند.

معاون امور جوانان هلال احمر فارس همچنین از برنامه های پیش روی خبر داد و بیان کرد: یکی از برنامه های مهم این معاونت در حوزه دانش آموزی اجرای طرحی با نام دادرس که مخفف دانش آموز آماده در روزهای سخت است می باشد که با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش فارس صورت خواهد پذیرفت. در این برنامه ۲۰ هزار دانش آموز مقطع هفتم، هشتم و نهم استان فارس آموزش های امدادی هلال احمر را در قالب ۶۴۰ کانون دانش آموزی فراخواهند گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×