» آرشیو » پایان دور مقدماتی لیگ برتر هندبال بانوان؛ سنگ آهن بافق و شهید شاملی کازرون در فینال، سپاهان و لارستان رده بندی مسابقات
آرشیو - ورزشی
کد خبر:1705 | ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۹

پایان دور مقدماتی لیگ برتر هندبال بانوان؛ سنگ آهن بافق و شهید شاملی کازرون در فینال، سپاهان و لارستان رده بندی مسابقات

پرتو جنوب

بافق و کازرون به فینال لیگ برتر هندبال زنان راه یافتند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، با برگزاری دیدارهای هفته پایانی لیگ برتر هندبال بانوان تیم‌های سنگ آهن بافق و شهید شاملی کازرون به دیدار نهایی هجدهمین دوره لیگ برتر هندبال زنان راه یافتند و سپاهان باید در رده‌بندی با شهید چمران لارستان مصاف کند.

از ساعت ۱۱ امروز با برگزاری ۴ دیدار همزمان هفته چهاردهم لیگ برتر آغاز شد که طی آن سنگ آهن بافق صدرنشین لیگ برتر با پیروزی ۲۵-۴۳ برابر غدیر ملایر۲۴ امتیازی شد و با یک امتیاز بیشتر از شهید شاملی کازرون به‌عنوان صدرنشین راهی فینال شد.

شهید شاملی کازرون نیز که در رده دوم جدول بود با پیروزی امروز برابر شهرداری ماهان با نتیجه ۳۲-۳۷ با ۲۳ امتیاز به‌عنوان تیم دوم به فینال رسید.

اما سپاهان، قهرمان فصل گذشته لیگ، که به دلیل امتیاز بازی رودررو برابر شاملی در جایگاه سوم جدول رده‌بندی قرار داشت، نتوانست راهی برای صعود به دیدار نهایی پیدا کند و با شکست غیرمنتظره برابر شهید چمران لارستان همراه این تیم به بازی رده‌بندی لیگ هجدهم رسید.

با پیروزی امروز شهید چمران لارستان برابر قهرمان فصل گذشته، دیدار این دو تیم در رده‌بندی بسیار تماشایی خواهد بود.

فولاد هرمزگان نیز با پیروزی امروز برابر شیشه قزوین ۱۲ امتیازی شد و به دلیل پیروزی شهید چمران لارستان برابر سپاهان، عنوانی بهتر از پنجمی نیافت هر چند که پیش از این شانس زیادی برای صعود این تیم به رده‌بندی وجود داشت.

نتایج کامل دیدارهای امروز به این شرح است:

شیشه قزوین ۲۰ – فولاد هرمزگان ۳۴

سنگ آهن بافق ۴۳ – غدیر ملایر ۲۵

شهرداری ماهان ۳۲ – شهید شاملی کازرون ۳۷

شهید چمران لارستان ۳۰ – فولاد سپاهان اصفهان ۲۸

در نیمه دوم و‌ پایین جدول هم فولاد هرمزگان که پیش از این شانس زیادی برای کسب عنوان چهارم و راهیابی به رده‌بندی داشت با پیروی شهید چمران لارستان برابر حریفش، جایگاهی بهتر از پنجمی با ۱۲ امتیاز پیدا نکرد. تیم‌های شیشه قزوین، غدیر ملایر و شهرداری ماهان نیز به ترتیب با ۱۰ و ۴ امتیاز از لیگ هجدهم خداحافظی کردند.

لازم به ذکر است مسابقات نهایی و رده‌بندی لیگ هجدهم هندبال بانوان ۲۱ و ۲۳ اردیبهشت بصورت متمرکز در تهران برگزار خواهد شد.

گفتنی است براساس اعلام کمیته مسابقات فدراسیون هندبال به کلیه تیم‌های حاضر در لیگ هجدهم هندبال بانوان بجز شهرداری ماهان کرمان که در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان کشور حضور داشتند، یک امتیاز به مجموع امتیازات این تیم‌ها اضافه شده و‌ در جدول رده بندی مسابقات محاسبه خواهد گردید.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×