» آرشیو » هندبال بانوان شاملی در یک قدمی فینال
آرشیو - ورزشی
کد خبر:1708 | ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۱

هندبال بانوان شاملی در یک قدمی فینال

پرتو جنوب

هفته پایانی لیگ برتر هندبال بانوان ۱۵ اردیبهشت با ۴ دیدار برگزار خواهد شد جاییکه تیم‌های نیمه نخست جدول رده‌بندی رقابت‌های سختی برای تثبیت جایگاه خود و رسیدن به فینال یا رده‌بندی خواهند داشت.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، هفته چهاردهم و پایانی هجدهمین دوره لیگ برتر هندبال بانوان جمعه، ۱۵ اردیبهشت، با برگزاری ۴ دیدار حساس آغاز خواهد شد که طی آن ۲ تیم شهید شاملی کازرون و فولاد مبارکه سپاهان رقابت های سختی با حریفان برای قرارگیری در رده دوم و راهیابی به فینال این دوره خواهند داشت.

در این راستا شهید شاملی کازرون مهمان شهرداری ماهان است و فولاد مبارکه سپاهان به مصاف شهید چمران لارستان می‌رود.
شهرداری ماهان در مسابقات هفته سیزدهم مقابل حریف خود حاضر نشد و شهید چمران لارستان برابر غدیر ملایر با نتیجه ۲۹-۳۸ به پیروزی رسید.

سنگ آهن بافق هم که با ۲۲ امتیاز صدرنشین است، با فراغ بال به مصاف غدیر ملایر خواهد رفت و می‌تواند با پیروزی در این دیدار و کسب دو امتیاز، صعود خود را به فینال قطعی کند.

در دیگر دیدار این هفته شیشه قزوین میزبان فولاد هرمزگان است.
شاگردان ناهید رضایی که در بازی هفته گذشته مقابل شهید شاملی کازرون حضور نیافتند و هم اکنون با ۱۰ امتیاز از ۱۲ بازی در رده ششم جدول قرار گرفته اند.

شاگردان فاطمه محمدخانی در تیم فولاد هرمزگان نیز تلاش می‌کنند با پیروزی در این دیدار با نیم نگاهی به بازی سپاهان با لارستان، بتوانند با لغزش احتمالی لارستان به رده چهارم برسند تا راهی دیدار رده‌بندی شوند. هر چند فولاد هرمزگان شانس بیشتری برای قرارگیری در رده چهارم جدول دارد اما شیشه قزوین هم می‌تواند به این جایگاه برسد که هر چند احتمال کمی دارد اما پیچیدگی خاص مسابقات این دوره را نشان می‌دهد.

برنامه کامل دیدارهای هفته پایانی لیگ برتر بانوان از این قرار است:
شیشه قزوین – فولاد هرمزگان
سنگ آهن بافق – غدیر ملایر
شهرداری ماهان – شهید شاملی کازرون
شهید چمران لارستان – فولاد مبارکه سپاهان

هم‌اکنون در جدول رده بندی لیگ برتر بانوان سنگ آهن بافق با ۲۲ امتیاز در صدر جدول است، شهید شاملی کازرون و فولاد مبارکه سپاهان با ۱۹ امتیاز و به دلیل امتیاز بازی رودرو دوم و سوم جدول هستند و شهید چمران لارستان نیز با ۱۲ امتیاز رده چهارمی است.

در نیمه پایینی جدول رده‌بندی فولاد هرمزگان و شیشه قزوین با ۱۰ و شهرداری ماهان و غدیر ملایر با ۴ امتیاز در رده‌های پنجم تا هشتم جای دارند.

لازم به ذکر است مسابقات فینال و رده‌بندی هجدهمین دوره لیگ برتر هندبال روزهای ۲۱ و ۲۳ اردیبهشت ماه بصورت رفت و برگشت برگزار می‌شود.

گفتنی است هفته چهاردهم لیگ برتر هندبال بانوان بنا بر پاسداشت فرهنگ شهادت با نام «شهید حمیدرضا الداغی» برگزار خواهد شد و تیم‌های حاضر به احترام این شهید قبل از آغاز هر بازی یک دقیقه سکوت خواهند کرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×