» آرشیو » نیروی زمینی شهید شاملی کازرون در بین ۴ تیم برتر هندبال ایران
آرشیو - ورزشی
کد خبر:2567 | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۸

نیروی زمینی شهید شاملی کازرون در بین ۴ تیم برتر هندبال ایران

پرتو جنوب

دور مقدماتی لیگ برتر هندبال با شکست قعرنشین مقابل صدرنشین و سقوط نماینده البرز به دسته یک به پایان رسید.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، هفته پایانی دور مقدماتی لیگ برتر هندبال امروز با برگزاری ۴ دیدار به اتمام رسید در حالی که پیش از این صعود تیم های فولاد سپاهان، نیروی زمینی شهید شاملی کازرون، صنعت مس و سپاهان نوین به مرحله نهایی قطعی شده بود که با دیدارهای امروز تیم رعد پدافند البرز با شکست مقابل صدرنشین و قرار گرفتن در رده یازدهم به دسته یک سقوط کرد. ضمن اینکه تیم ستارگان دشتستان که از نیم فصل در دیدارهای برگشت حاضر نشده بود، طبق تصمیم کمیته انضباطی به لیگ دسته دوم سقوط کرده بود.

از ساعت ۱۶ امروز ۴ دیدار از هفته بیست و دوم لیگ برتر برگزار شد که سپاهان در دیدار با رعد پدافند البرز توانست در پایان با نتیجه ۳۲-۴۰ و کسب ۳۷ امتیاز از ۲۰ بازی صدرنشین لیگ سی و پنجم لقب گیرد و حریفش را به دست یک بفرستد.

پرواز هوانیروز نیز در یک بازی برتر توانست ۳۸ بر ۳۳ از سد زغال سنگ طبس بگذرد تا ۸ امتیازی شود و با ایستادن در رده دهم در لیگ برتر ماندگار شود.

نیروی زمینی شهید شاملی کازرون هم که پیش از این با ایستادن در رده دوم لیگ صعود خود را به فینال این فصل قطعی کرده بود، برابر پیکان خراسان رضوی ۲۹-۳۷ پیروز شد تا پیکان با این شکست ۸ امتیازی و در رده نهم جدول قرار گیرد.

زاگرس اسلام‌آباد نیز علی رغم پیروزی برابر نفت و گاز گچساران با نتیجه ۳۲-۳۴ نتوانست جایگاهی بهتر از هشتمین لیگ کسب کند. گچساران نیز یک پله بالاتر از زاگرس یعنی رده هفتم با ۱۵ امتیاز قرار گرفت.

نتایج دیدارهای امروز به این شرح است:

فولاد مبارکه سپاهان ۴۰ – ۳۲ رعد پدافند البرز

نیروی زمینی شهید شاملی کازرون ۳۷ – ۲۹ پیکان خراسان رضوی

پرواز هوانیروز ۳۸ – ۳۳ زغال‌سنگ طبس

زاگرس اسلام‌آباد ۳۴ – ۳۲ نفت و گاز گچساران

لازم به ذکر است بازی امروز صنعت مس و سپاهان نوین برگزار نشد و با رای کمیته انضباطی نتیجه این دیدار ۱۰ بر صفر به سود سپاهان نوین اعلام که در جدول رده بندی ثبت شد.

همچنین براساس اعلام کمیته انضباطی بازی صنعت مس و شهید شاملی کازرون نیز با همین نتیجه به سود مس اعلام شد.

با این نتایج دور مقدماتی لیگ برتر هندبال با صدرنشینی سپاهان با ۳۷ امتیاز به پایان رسید.

نیروی زمینی شهید شاملی کازرون با ۳۵، صنعت مس با ۲۹ و سپاهان نوین با ۲۷ دوم تا چهارم شدند.

گیتی پسند نیز با ۲۳ در رده پنجم قرار گرفت، زغال‌سنگ طبس با ۱۸ امتیاز رده ششم را به خود اختصاص داد و نفت و گاز گچساران که در نیم فصل دوم بازی های خوبی از خود به نمایش گذاشت رده هفتم لیگ را با ۱۴ امتیاز به اسم خود ثبت کرد.

زاگرس اسلام آباد با ۱۴ امتیاز در رده هشتم قرار گرفت. تیم پرواز با وجود هم امتیاز بودن با پیکان در عدد ۸، به لطف تفاضل گل در بازی رو در رو با نماینده خراسان رضوی به رده نهم صعود کرد و پیکان خراسان رضوی در جایگاه دهم قرار گرفت. رعد پدافند البرز هم با ۶ امتیاز از ۲۰ بازی به دست یک سقوط کرد.

گفتنی است دیدارهای مرحله نهایی یکم و سوم خرداد به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×