» آرشیو » هندبال نیروی زمینی شهید شاملی کازرون برنده دیدار آسیایی شد
آرشیو - ورزشی
کد خبر:1129 | ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۷

هندبال نیروی زمینی شهید شاملی کازرون برنده دیدار آسیایی شد

پرتو جنوب

نماینده فارس امتیاز حساس‌ترین دیدار هفته هفدهم لیگ برتر هندبال را به خانه برد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، بازی حساس و تماشایی تیم‌های رده اول و دوم لیگ برتر هندبال امروز به میزبانی اصفهان برگزار شد که در پایان نیروی زمینی شهید شاملی کازرون توانست با پیروزی برابر صدرنشین لیگ، دو امتیاز این بازی را به اندوخته امتیازات خود اضافه کند تا با دو بازی کمتر از سپاهان در کورس قهرمانی باقی بماند.

این بازی هر چند در ابتدا پایاپای پیش می‌رفت اما درخشش بازیکنان نیروی زمینی شهید شاملی کازرون باعث شد این تیم در دقیقه ۲۴ این نیمه، ۳ امتیاز پیش بیفتد تا نتیجه ۱۳-۱۶ شود. این روند هم ادامه یافت و در نهایت نیمه نخست ۱۵-۱۷ به سود نماینده کازرون به پایان رسید.

چهره درخشان نیمه نخست این دیدار «الله کرم استکی» بازیکن شاملی بود که بارها دروازه حریف را با شوت‌های تماشایی خود باز کرد و نشان داد به دوران اوج خود بازگشته است. نکته دیگر این مسابقه مهیج سرعت این بازی بود طوری که سرعت باز شدن دروازه ها در کمترین زمان بازی انجام می‌شد.

در نیمه دوم برخلاف نیمه نخست بازیکنان میزبان گوش چپ و راست شاملی را بستند تا فرصتی برای گلزنی پیدا نکنند. با این حال شاگردان مسعود ظهرابی از سرعت بازی کاستند تا اختلاف امتیازی را حفظ کنند.

در این نیمه تیزهوشی «مجتبی حیدرپور» در لحظه‌ای که تیم شاملی با پاورپلی کار را دنبال می‌کرد، باعث شد دروازه خالی شاملی باز شود تا اختلاف به یک گل یعنی ۲۱-۲۲ برسد هر چند که این اختلاف پایدار نماند و «الله کرم استکی» از روی نقطه پنالتی اختلاف گل را زیاد کرد. پس از این پنالتی روند خوب شاملی ادامه یافت و باعث شد در دقیقه ۵۰ نیمه دوم اختلاف به ۴ برسد. روند بازی به سود کازرونی‌ها ادامه داشت و شاگردان رحیم‌زاده هر چه زدند به در بسته خورد تا در نهایت این بازی با نتیجه ۲۷-۳۱ به پایان برسد تا نیروی زمینی شهید شاملی در کورس قهرمانی باقی مانده و جایگاهش در رده دوم تثبیت گردد.

با این نتیجه سپاهان همچنان با ۲۹ امتیاز از ۱۶ بازی در صدر جدول رده بندی لیگ برتر قرار دارد و نیروی زمینی شهید شاملی کازرون با ۲۵ امتیاز از ۱۴ بازی در رده دوم لیگ جای گرفت.

از ساعت ۱۶:۰۰ امروز، ۴ دیدار دیگر از هفته هفدهم لیگ برتر در حال برگزاریست که نفت و گاز گچساران میزبان صنعت مس کرمان است، پرواز هوانیروز از تیم همشهری‌اش یعنی فولاد نوین پذیرایی می‌کند، زغال سنگ طبس رودرروی پیکان خراسان رضوی قرار می‌گیرد و رعد پدافند البرز، گیتی پسند را پیش روی دارد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×