» آرشیو » آغاز واگذاری ۶۲۰ ون به شهرداری‌های کشور
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:3311 | ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۳

آغاز واگذاری ۶۲۰ ون به شهرداری‌های کشور

پرتو جنوب

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از آغاز فرآیند واگذاری ناوگان ون به شهرداری‌های کشور همزمان با میلاد با سعادت امام رضا (ع) خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب، مرتضی ضامنی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج امام رضا (ع) اظهار کرد: به یمن ولادت امام رضا(ع) و دهه کرامت، فرآیند واگذاری ناوگان ون به شهرداری‌های کشور آغاز شد.

وی افزود: این ون‌ها بر اساس قرارداد منعقد شده وزارت کشور و شرکت ایران خودرو دیزل در راستای کمک به بهبود وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی شهری از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به شهرداری‌ها اختصاص داده شد و فرآیند واگذاری آن از روز گذشته ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ آغاز شد.

ضامنی در ادامه بیان کرد: وزیر کشور مستمرا بدنبال بهبود و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی شهری بوده و هستند و دستورات ویژه‌ای در این خصوص داشته که یکی از ماحصل‌های این امر ورود خودروهای ون وانا به این حوزه می‌باشد که این مهم را ارج می‌نهیم.

وی اظهار کرد: در گام نخست در ماه جاری ۶۲۰ دستگاه ون به شهرداری‌های مشمول تخصیص داده خواهد شد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به خصوصیات بارز این خودروها اشاره کرد و گفت: خودروهای ون جدید دارای فضای داخلی مناسب هم از لحاظ فاصله صندلی‌ها و راهرو وسط و سقف بلند می‌باشد و همچنین مجهز به تکنولوژی AVL جهت پایش پیمایش مسافت‌های طی شده هستند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×