» سیاسی » پایان روز سوم ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری؛ نام‌نویسی ۸ نفر قطعی شد
سیاسی
کد خبر:25677 | ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۱۳

پایان روز سوم ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری؛ نام‌نویسی ۸ نفر قطعی شد

پرتو جنوب

روز سوم ثبت‌نام داوطلبین نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری با ثبت‌نام قطعی ۸ نفر به پایان رسید.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری مهر، سومین روز ثبت‌نام داوطلبین نامزدی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز (شنبه) ۱۲ خرداد ماه در ستاد انتخابات وزارت کشور آغاز شد و دقایقی پیش، با ارایه آمار از سوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور به اتمام رسید.

اسلامی: ثبت‌نام ۸ نفر قطعی شد

«محسن اسلامی» سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان روز سوم ثبت‌نام ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز تعداد ۸ نفر ثبت نام کردند؛ رسولی‌نژاد، پزشکیان، حقانیان، دهمرده، زاکانی، میرتاج‌الدینی، زهره الهیان و فداحسین مالکی امروز ثبت‌نام قطعی برای انتخابات ریاست جمهوری داشتند.

«محسن اسلامی» اظهار داشت: امروز روز سوم ثبت نام از داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری است. از ساعت ۸ صبح میزبان داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری بودیم.

وی افزود: تعداد ۱۲ داوطلب مراجعه داشتند که مدارک آنها بررسی شد. تعداد ۳ نفر از مجموع مراجعه کنندگان از جمله «وحید حقانیان»، «مسعود پزشکیان» و «سید احمد رسولی نژاد» ثبت نام کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات افزود: از مجموعه ۱۲ داوطلبی که طی سه روز گذشته ثبت نام داشتند، روز اول تعداد ۵ نفر، روز دوم ۴ نفر و روز سوم تا به الان ۳ نفر ثبت نام کردند. مجموعاً ۸ نفر از ثبت نام کنندگان دارای مدرک دکتری و ۴ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

وی یادآور شد: ان‌شاءالله تا ساعت ۱۸ ثبت نام‌ها ادامه می‌یابد و نهایتاً پس فردا یعنی دوشنبه آخرین مهلت ثبت نام از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری است.

اسلامی افزود: فرایند ثبت‌نام‌ها تا روز دوشنبه از ۸ صبح تا ۱۸ ادامه خواهد داشت.

با فرارسیدن ساعت ۱۸، فرصت ثبت‌نام داوطلبین نامزدی ریاست‌جمهوری به پایان خود رسید.

مالکی: دولت قانون و خدمت باید سکان‌دار شود

«فداحسین مالکی» نماینده مجلس دوازدهم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری، وارد وزارت کشور شد.

«فداحسین مالکی» پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یک دولت قانون و خدمت باید سکان‌دار شود.

مالکی گفت: اولین توجه بنده در زمان نمایندگی مجلس، توجه به مناطق مرزی و محروم بوده است و در این باره دو قانون تصویب کردیم.

وی افزود: سه کشور در دنیا از جمله ایران و چین وروسیه بیشترین مرزها را دارند اما توجهی به استفاده از این مرزها نداریم؛ لذا ما در مجلس این مهم را به قانون تبدیل کردیم تا از این مرزها به خوبی استفاده شود.

الهیان شعار دولتش را اعلام کرد

اولین داوطلب زن در انتخابات ریاست جمهوری

«زهره الهیان» نماینده اصولگرای مجلس یازدهم با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

«زهره الهیان» پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری، با حضور در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت شهادت شهدای خدمت اظهار کرد: ایران عزیز در عرصه‌های مختلف، فرازونشیب‌های مختلفی را طی کرده است اما در این نقطه به دستاوردهای کشور افتخار می‌کنم.

الهیان افزود: شعار دولت من «دولت سالم، اقتصاد سالم و جامعه سالم» است.

الهیان گفت: دولت سالم نباید خود را متصدی همه امور بداند بلکه باید از ظرفیت جوانان استفاده کند و از این طریق نسخه جدیدی از حکمرانی را ارائه کند.

وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب، گروه‌های مردمی هستند که می‌توانند بهتر از خود مردم امور را در دست بگیرند. باید ارزش ذخایر عظیم انسانی و نخبگان دانسته شود و دولت سالم باید برای آنها برنامه‌ریزی داشته باشد که به واسطه آن سدها را بردارد.

میرتاج‌الدینی: برای تداوم راه خدمت به ملت آمده‌ام

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و معاون پارلمانی رئیس دولت دهم، حوالی ساعت ۱۶:۳۰ برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ستاد وزارت کشور شد.

«سید محمدرضا میرتاج‌الدینی» نماینده اصولگرای مجلس یازدهم با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

«سید محمدرضا میرتاج‌الدینی» پس از انجام فرایند ثبت‌نام، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای تداوم راه خدمت به ملت و برای ساماندهی معیشت مردمی که پای وطن ایستاده‌اند، آمده‌ام.

وی ادامه داد: کلید تحول کشور را در دستان پینه‌بسته کشاورزان، کارگران و تولیدکنندگان می‌بینم.

 

زاکانی: قرار است نگذاریم جریان تحریف را دوباره حاکم کنند

«علیرضا زاکانی» شهردار تهران برای ثبت‌نام در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، وارد ستاد مرکزی انتخابات وزارت کشور شد و ثبت‌نام کرد.

«علیرضا زاکانی» پس از ثبت نام با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: قرار نیست از درد مردم بی‌خبر باشیم؛ قرار نیست از آمدن میان مردم واهمه داشته باشیم و سختی‌ها فقط برای قشر خاصی از مردم باشد.

زاکانی گفت: قرار است با برنامه و کارنامه برای پیشرفت ایران عزیز با محوریت عدالت با رفع فساد و تبعیض تا آخر، پای مردم بمانم.

وی گفت: قرار است نگذاریم جریان تحریف را دوباره حاکم کنند و کتاب تاریخ را «برنامه تحول» جا زنند.

ثبت‌نام «ده‌مرده» در انتخابات ریاست‌جمهوری

«حبیب الله دهمرده» نماینده سیستان و بلوچستان در مجلس یازدهم، با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

دهمرده پس از ثبت‌نام، با حضور در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه حزب و گروهی ندارم اظهار کرد: معتقدم برای مردان بزرگ بن بستی وجود ندارد چراکه یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت. داشتن نان بدون داشتن امنیت بی‌معنا است.

حقانیان: با تصمیم شخصی آمدم

وحید حقانیان داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری بعد از ثبت نام و در جمع خبرنگاران گفت: امروز بنا دارم در معرض و منظر شما مردم فهیم باشم و از بطن هفتم نظام به پوسته ظاهری گذر کنم.

وی ادامه داد: شرایط ایران و جهان را در این مقطع خاص تاریخی مهم می‌دانم و به همین دلیل با تصمیم شخصی خود را برای نامزدی چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران معرفی می‌کنم.

داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری افزود: گذر این مرحله تاریخی و نظم نوین جهانی با توجه به منافع کشورها نیازمند بهره گیری از خرد جمعی حضور گسترده مردم و استفاده از توانایی‌های مادی و معنوی کشور است.

وی گفت: در ۴۵ سال پسا انقلاب مردمی با وجود مشکلات فراوان ایجاد شده برای کشور این رهبری نظام بوده است که توانسته یک کشور را از جنگ تحمیلی و احتمال درگیر شدن در جنگ‌های دیگر نجات دهد.

حقانیان تاکید کرد: ایران امروز نیازمند بهره‌گیری از هنر مدیریت برای بکارگیری همه مدیران، مردم و صاحبنظران کشور است.

داوطلب نامزدی ریاست‌جمهوری تصریح کرد: امروز که در خدمت مردم ایران حاضر شده‌ام فردی هستم که از ۱۸ سالگی، شروع فعالیت در حزب جمهوری اسلامی ایران و درک بزرگانی همچون آیت الله شهید بهشتی، مقام معظم رهبری و مرحوم آیت الله رفسنجانی و بزرگان دیگر کار اجرایی، فرهنگی و سیاست ورزی را آغاز کردم.

وی اظهار کرد: دو دوران ۴۵ ساله در نهاد ریاست جمهوری و دفتر مقام معظم رهبری با ارتباط نزدیک با کلیه بزرگان، همه رؤسای قوه مجریه و با همه مسئولان تبادل نظر داشته و با مسائل کشور آشنایی کامل دارم.

برق ستاد انتخابات قطع شد

یکی از اتفاقاتی که در روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان نامزدی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری رخ داد، قطعی برق هنگام سخنرانی وحید حقانیان یکی از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری بود که این اتفاق منجر به دلخوری حقانیان شد.

تنور ثبت‌نام‌ها در روز سوم گرم‌تر شد

اگر چه ساعت ابتدای روز سوم ثبت نام داوطلبان نامزدی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آرام بود اما حضور با فاصله زمانی کم مسعود پزشکیان، وحید حقانیان و سید احمد رسولی نژاد تنور ثبت نام‌ها را داغ داغ کرد.

پزشکیان: برای ایجاد مشارکت پُر شور وارد این صحنه از رقابت شدم

«مسعود پزشکیان» نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

«مسعود پزشکیان» داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری، پس از ثبت نام، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: برای ایجاد مشارکت پرشور وارد این صحنه از رقابت شدم.

وی گفت: مشکل این است که آنچه سیاست‌های کلی رهبری است را کنار می‌گذاریم و فقط حرف‌های خودمان را مطرح می‌کنیم.

داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری افزود: به دنبال اجرایی کردن اهداف سیاست‌های کلی رهبری هستیم.

پزشکیان افزود: آنچه ما و مجریان باید انجام دهند، حرف‌های جدید و راه جدید نیست؛ مشکل ما این است که آنچه سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی رهبری و قانون و برنامه است را یک طرف می‌گذاریم و از خودمان حرف‌های دیگری می‌زنیم.

وی گفت: باید برای اهداف سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تلاش کنیم. قرار بوده ایران جایگاه اول منطقه را در عرصه اقتصاد، علمی و فناوری با هویت اسلامی و انقلاب داشته باشد.

وی اضافه کرد: سلامت، رفاه، امنیت غذایی، تأمین اجتماعی، فرصت‌های برابر، توزیع مناسب درآمد، نهاد مستحکم خانواده، به عدم فقر و تبعیض جزو بندهای سیاست‌های ابلاغی رهبری بوده است. ما باید در منطقه جایگاه برتری می‌داشتیم و باید کاری می‌کردیم مردم از سلامت کامل برخوردار بوده و آموزش از عدالت برخوردار می‌بود.

داوطلب ریاست جمهوری گفت: تنظیم رابطه دولت و مردم و همچنین افزایش سهم مردم در امور کشور و ایجاد امکانات عادلانه برابر و رفع تبعیض در مناطق مختلف از جمله این موارد ابلاغی است. آیا مناطق مختلف کشور دسترسی عادلانه به منابع دارند؟

پزشکیان عنوان کرد: قانون برنامه باید اجرا می‌شد و باید ارتباط منطقی با دنیا می‌داشتیم. چرا این عملی نشده؟ چون یک عامل بیرونی و یک عامل درونی داریم.

وی اضافه کرد: باید قبول کنیم کسانی که در این کشور هستند بر اساس توانایی‌هایشان باید جایگاه‌ها را به دست بگیرند نه بر اساس گروه و جناح. ما باید به دنبال کسانی برویم که علم، مهارت و تجربه دارند. ممکن است این افراد دوست ما هم نباشند ولی در جهت سیاست‌های کلی باید عمل کنیم.

داوطلب نامزدی ریاست جمهوری تصریح کرد: فرد مسئول باید این کار را انجام دهد و اگر نکند، باید پاسخگو باشد. ما باید در داخل کشور وحدت و انسجام بین گروه‌ها، دسته‌ها و احزاب ایجاد کنیم. تقوا از نظر اعتقادی یعنی حرکت بدون خطا؛ این حرکت باید در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و همه عرصه‌ها رخ بدهد. نه اینکه برخی افراد ناتوان قدرت را به دست بگیرند و مشکلات متعدد ایجاد شود و پاسخگو هم نباشد.

پزشکیان بیان کرد: اگر می‌خواهیم مشکل کشور حل شود باید به افراد توانمند متکی شده و با وحدت و انسجام در جهت سیاست‌های کلی حرکت کنیم.

رسولی‌نژاد: شعار تبلیغاتی اینجانب دولت خوب اقتصاد خوب است

«سید احمد رسولی نژاد» معاون وزیر دولت نهم و دهم با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

رسولی در سخنان خود گفت: اینجانب اگر چه عضو کوچکی از جبهه‌ی بزرگ انقلاب هستم لیکن روش و منش بنده در تمامی مسئولیت‌ها از جمله چهار دوره نمایندگی مجلس به ویژه در آخرین دوره (یعنی دوره یازدهم)، استقلال در تصمیم و عمل بوده است.

وی همچنین گفت: در دولت اینجانب با به کارگیری افراد نخبه توانمند کاردان متخصص متعهد، مجرب، ساده زیست و پاکدست) به معنای واقعی کلمه خارج از جریان‌ها و جناح‌های سیاسی الویت اول در برنامه‌ها و خط مشی‌های اجرایی در چارچوب صلاحیت و اختیارات قوه مجریه مبتنی بر اسناد بالادستی از جمله قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام اقتصاد اشتغال مسکن و رفع مشکلات معیشتی خواهد بود که به تفصیل تقدیم ستاد انتخابات وزارت کشور گردید.

این نامزد انتخابات ادامه داد: ان‌شا الله پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و پذیرش این مسئولیت خطیر، با پرهیز از شعار و تکرار شعارهای انتخاباتی با توانایی و اراده‌ای که در خود سراغ دارم (تجربه کار در سه قوه مجریه مقننه و قضائیه با عملکرد و انجام وعده‌های انتخاباتی ثابت خواهم کرد که مردم شریف و عزیز ایران شاهد تأثیر آن بر سر سفره‌های خود و کاهش مشکلات اقتصادی و معیشتی خواهند بود. این روزها با شروع ثبت نام برای ریاست جمهوری دوره چهاردهم شاهد حضور و اظهار نظر برخی از اشخاص هستیم که ما آنها را بانیان وضع موجود میدانیم کسانی که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیش از ۳۳ سال قوه مجریه را در اختیار داشتند توقع دارند رئیس جمهور فقید و دولت ایشان در ۳۳ ماه تمامی خرابی‌ها ناکارآمدی‌ها و ویرانی‌های ناشی از عملکرد جریان غربگرا را جبران نمایند. (ملت قهرمان و عزیز ایران خزانه خالی و انبارهای خالی در پایان دولت دوازدهم را فراموش نکرد)

رسولی گفت: شعار تبلیغاتی اینجانب دولت خوب اقتصاد خوب است. در عصر حاضر ضرورت‌های سیاسی و اقتصادی تغییر کرده و شکل تازه ای به خود گرفته است. در روابط جدید دولت باید سیاست گذار و تعیین کننده‌ی خط مشی‌های کلی باشد و بر اساس قانون بخش خصوصی را در افزایش تولید یاری نماید. امروزه در کشورهای توسعه یافته، دولت و حاکمیت خوب از جمله مواردی است که کشورها بر اساس آن رتبه بندی اقتصادی می‌شوند و از این طریق مردم را به پیشرفت می‌رسانند و سعادت و رفاه را برای آنان به ارمغان می‌آورند.

معاون وزیر دولت نهم و دهم اضافه کرد: به طور کلی دولت خوب از همکاری سازمان‌های دولتی بخش خصوصی و نهادهای مردمی تشکیل می‌شود. دولت خوب بر کاهش فقر ایجاد شغل رفاه رشد و توسعه تاکید دارد. دولت و حکمرانی خوب به دنبال ۶ عامل تأثیر گذار می‌باشد که عبارتند از: ۱- پاسخ گویی و حق اظهار نظر ۲ – حاکمیت قانون ۳ – کیفیت قوانین و مقررات ۴- کارآیی و اثربخشی دولت ثبات سیاسی و اقتصادی ۶ – مبارزه با فساد

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×