» آرشیو » انتقام جویی اینستاگرامی با  شنیدن جواب رد خواستگاری
آرشیو - حوادث
کد خبر:2400 | ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۸

انتقام جویی اینستاگرامی با  شنیدن جواب رد خواستگاری

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی مردی جوان که با دسترسی غیرمجاز به شبکه اجتماعی شاکیه و ارسال پیام‎های تهدید آمیز ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امیر حسین سلیمانی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه خانمی ۱۸ساله با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس؛ مدعی بود فردی ناشناس با دسترسی پیدا کردن به تصاویر و اطلاعات شخصی وی در فضای مجازی و با انتشار تصاویر شخصی‌اش به همراه مطالب کذب در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام برای اقوام و آشنایان، قصد بدنام کردن وی را دارد، رسیدگى به این پرونده ‌به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی گفت: پرونده اولیه با هماهنگی مرجع قضایی تشکیل و با جمع‌آوری مدارک و مستندات توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم مورد شناسایی قرار گرفت و به این پلیس احضار شد.

رئیس پلیس فتا استان با اشاره به اینکه متهم خواستگار سابق دختر جوان بوده است، گفت: وی در ابتدا منکر ارتکاب جرم شد ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان به ‌ناچار لب به اعتراف گشود و دلیل اقدام خود را شنیدن جواب رد از شاکیه، عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

سرهنگ “سلیمانی” خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند و یا به صورت حضوری به آدرس بلوار احمدی شمالی، خیابان شهیدان ظریفکار مراجعه کنند تا همکاران موضوع را بررسی نمایند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×