» آرشیو » ورزش همگانی در خدمت کودکان اتیسم، سندروم دوان و کم توان ذهنی
آرشیو - ورزشی
کد خبر:14646 | ۱ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۴

ورزش همگانی در خدمت کودکان اتیسم، سندروم دوان و کم توان ذهنی

پرتو جنوب

کارگاه آشنایی با ورزش پرثوآ و روپایی و گوی پردار ویژه افراد اتیسم، سندروم داون و کم توان ذهنی توسط کمیته داوطلبان، کمیته پرثوآ، کمیته روپایی‌‌ و گوی پردار هیات ورزش های همگانی استان فارس با همکاری موسسه خیریه حامیان اتیسم شیراز و به مناسبت هفته تربیت بدنی در سالن ورزشی منتظران قائم شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان فارس، محمد نظری سرپرست کمیته داوطلبین ورزشی هیات ورزش های همگانی استان فارس در این خصوص گفت: این گونه فعالیت‌ها می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی افرادی که با چالش‌های ویژه‌ای روبه‌رو هستند کمک کند و برای آنها فرصتی برای شرکت در ورزش و فعالیت‌های بدنی فراهم نماید.
وی افزود: این کارگاه‌ها به افراد اتیسم، سندروم داون و کم توان ذهنی این امکان را می دهد تا مهارت‌های جسمانی، اجتماعی، و حرکتی را آموزش ببینند و به آنها اعتماد به نفس بیشتری می دهد. همچنین، این فعالیت‌ها می‌توانند باعث ایجاد ارتباطات اجتماعی بین افراد باشند و فرصتی برای شرکت در تمرینات گروهی و تیمی فراهم کنند.

وی افزود: اجرای فنون و مبارزه توسط کمیته پرثوا و آموزش فنون روپایی و گوی پردار نیز به افزایش تنوع و جذابیت برنامه‌ها کمک خواهد کرد.

این ورزش‌ها می‌تواند به تقویت قدرت جسمانی، تعادل، و هماهنگی در افراد کمک کند و همچنین قدرت تصمیم گیری شخصی را افزایش می دهد.

نظری ضمن تقدیر از اعضای هیئت رئیسه هیات ورزش های همگانی استان فارس و کمیته های حاضر در این برنامه افزود: این نوع فعالیت‌ها نه تنها به افراد با چالش‌های ویژه کمک می کند، بلکه یاریگر جامعه در راستای درک اجتماعی لازم نسبت به افراد با نیازهای ویژه می باشد.  این نوع فعالیت‌ها نیاز به تعهد و حمایت مداوم دارد و می‌تواند تأثیر مثبت طولانی‌مدتی در زندگی افراد با نیازهای ویژه و خانواده های ایشان داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×