» آرشیو » استاندار فارس تأکید کرد: مصوبات کارگروه تسهیل لازم الاجراست
آرشیو - شهرستان
کد خبر:12746 | ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۴

استاندار فارس تأکید کرد: مصوبات کارگروه تسهیل لازم الاجراست

پرتو جنوب

استاندار فارس با بیان اینکه مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید لازم الاجراست، گفت: این کارگروه، مصوبه مجلس را دارد و احکام آن بر احکام قوانین بانکها و سازمان ها حاکم است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، پانصد و چهل و پنجمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس با حضور دکتر آقاعلیخانی، دبیر ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید کشور و به ریاست دکتر ایمانیه استاندار فارس، با ده دستور کار، در سالن شهید قاضی برگزار شد.
استاندار فارس در پایان این جلسه با اشاره به لازم الاجرا بودن مصوبات ستاد تسهیل، به گزارش های واصله استناد و اذعان کرد که ۸۵ درصد از مصوبات این کارگروه اجرایی شده و مابقی نیز حل موانع و مشکلاتشان در استان، میسر نبوده است.
دکتر ایمانیه با اشاره به دعوت از دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور به منظور بازدید از کارخانه های فارس و بررسی مشکلات و موانع تولید آنها، گفت: تولیدکنندگان و سایر افرادی که در مسیر تولید آنها موانع ایجاد شده است در صورتی که به دبیرخانه کارگروه مراجعه کنند، پرونده آنها پس از یک هفته در ستاد تسهیل مطرح می شود.
نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه این کارگروه، مصوبه مجلس را دارد و احکام آن بر احکام قوانین بانکها و سازمان ها حاکم است، اذعان داشت که اگر سازمانی، مصوبات کارگروه را اجرایی نکند طبق همان قانون به دادستانی معرفی می شود. استاندار فارس با اشاره به اینکه چندین دستگاه که مصوبات را اجرایی نکرده اند به دادستانی معرفی شده اند، گفت: هر دستگاهی که مصوبات کارگروه را اجرایی نکند سر و کار آنها با قوانینی است که تکلیف را روشن کرده است.

در این جلسه مشکلات واحد های تولیدی از جمله قند ممسنی، روغن نباتی شیراز، سازه تک ایستا جنوب, کارخانجات مخابراتی ایران، فولاد پایه، ذوب آهن پاسارگاد، پارس حدید جهرم، معدن ملوسجان مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×