» آرشیو » با پرداخت نقدی، مشمول ۲۰ درصد کاهش عوارض شهرداری شوید
آرشیو - شهرستان
کد خبر:12105 | ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۱

با پرداخت نقدی، مشمول ۲۰ درصد کاهش عوارض شهرداری شوید

پرتو جنوب

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری شیراز گفت: با پرداخت نقدی عوارض ساختمانی، شغلی و بهای خدمات خود تا ۷ مهرماه سال جاری، مشمول ۲۰ درصد کاهش عوارض شوید.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز، امید گشتاسبی مدیرکل تشخیص و وصول درآمد گفت: با ابلاغ مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر اجرای طرح پلکانی کاهش عوارض به پرداخت کنندگان نقدی عوارض ساختمانی و شغلی و بهای خدمات از سوی شهردار شیراز، مؤدیانی که نسبت به پرداخت نقدی عوارض خود تا هفتم مهرماه سال جاری اقدام کنند، مشمول ۲۰ درصد کاهش عوارض خواهند شد.

گشتاسبی در ادامه افزود: مهلت بهره‌مندی از کاهش ۲۰ درصدی تخفیف عوارض از هشتم شهریورماه تا پایان هفتم مهرماه سال جاری می باشد، این تخفیفات تنها شامل آن دسته از مؤدیانی است که عوارض خود را به صورت نقدی و یک جا پرداخت کنند که تا پایان سال به صورت پلکانی کاهش پیدا می کند.

وی همچنین اظهار کرد: مودیانی که در این دوره اقدام به پرداخت حداقل ۷۰ درصد عوارض خود کنند از ۱۲ درصد تخفیف این دوره و چنانچه حداقل ۵۰ درصد عوارض خود را پرداخت کنند تنها می توانند از ۸ درصد تخفیف این دوره استفاده کنند، و خاطر نشان کرد: این اقدام تنها در راستای اتخاذ سیاست‌های حمایتی و تشویقی جهت ترغیب شهروندان به پرداخت عوارض سالانه خود و تأمین نقدینگی شهرداری شیراز و بطبع ارائه خدمات مطلوب به شهروندان صورت گرفته است.

امید گشتاسبی مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض و بهای خدمات را عامل افزایش راندمان خدمات شهری دانست و اضافه کرد: پرداخت به هنگام عوارض، علاوه بر ایجاد خدمات پویا و پایدار، مسیر دستیابی کلانشهر شیراز به شاخصه‌های توسعه‌ را هموار ساخته و روند گسترش زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی و خدمات شهری را سرعت می‌بخشد.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد در پایان گفت: شهروندان می توانند جهت پرداخت عوارض نوسازی ملک خود هم از طریق مناطق یازده‌گانه شهرداری و هم از طریق سامانه خدمات اینترنتی یکپارچه شهرسازی شهرداری شیراز eshahr.shiraz.ir و یا از طریق درگاه خدمات هوشمند سرو شیراز به نشانی sarv.shiraz.ir اقدام نمایند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

  • ×