» آرشیو » آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2257 | ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۲

آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس

پرتو جنوب

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۴۰۲، اعلام کرد. از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۷ هزار و ۷۸۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۵۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

به گزارش پرتو جنوب، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۴۰۲، اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۷ هزار و ۷۸۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۵۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۴۵ هزار و ۲۹۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۱۲۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۲ هزار و ۴۹۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۴۶۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۱۱۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

همچنین مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۲۰۴ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۳۲۴ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دز، به هشت میلیون و ۲۹۰ هزار و ۸۱۳ دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۹۸ دز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۴۹۴ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۰۶ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۱۵ دز یادآور واکسن بوده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×