» آرشیو » ۶ شهرستان فارس در وضعیت زرد کرونایی
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2326 | ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۴

۶ شهرستان فارس در وضعیت زرد کرونایی

پرتو جنوب

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کرونا در استان فارس، وضعیت ۶ شهرستان را زرد اعلام کرد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر سید وحید حسینی با اعلام این خبر گفت: بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان های اقلید؛ بیضاء؛ خرامه؛ سرچهان؛ سروستان و گراش در وضعیت زرد کرونایی و دیگر شهرستان ها در وضعیت آبی قرار دارد.

او با بیان اینکه در هفته گذشته شاهد اعلام خروج از وضعیت اضطراری کرونا از سوی سازمان جهانی بهداشت بودیم، اظهار کرد: شرایط جدید اعلام شده، پس از بیش از سه و نیم سال دوران کرونا و بحران های متعددی که این پاندمی در ابعاد گوناگون به همراه داشت، بسیار امیدوارکننده بود؛ اما لازم است این موضوع مورد تاکید قرار گیرد که این اعلام وضعیت، به معنای پایان دوران کرونا نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ویژه از گروه های در معرض خطر نظیر سالمندان، بیماران زمینه ای، بیماران دارای نقص سیستم ایمنی بدن و مادران باردار خواست تا با تداوم پایبندی به رعایت شیوه نامه های بهداشتی، همچنان از سلامت خود در برابر این ویروس، مراقبت کنند.

دکتر حسینی با اشاره به وضعیت کنونی کرونا و کاهش آمارها طی هفته های اخیر و حذف رنگ قرمز از نقشه کرونا در کشور، ابراز امیدواری کرد وضعیت کنونی با همکاری همگانی، تداوم یافته و شاهد حذف رنگ های زرد و نارنجی نیز از نقشه ایران باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×