» آرشیو » بیش‌ترین حقوق بازیکنان در دنیای فوتبال/ ۸ بازیکن از ۱۰ بازیکن در عربستان
آرشیو - ورزشی
کد خبر:9567 | ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۱

بیش‌ترین حقوق بازیکنان در دنیای فوتبال/ ۸ بازیکن از ۱۰ بازیکن در عربستان

پرتو جنوب

هشت بازیکن از ۱۰ بازیکنی که بیش‌ترین حقوق را در دنیای فوتبال به دست می‌آورند در لیگ عربستان هستند.

به گزارش پرتو جنوب از ایسنا به نقل از آس، ورود نیمار به الهلال برای دو فصل در ازای بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در هر فصل، بار دیگر مبالغ قابل توجهی را که ستارگان فوتبال در عربستان دریافت می‌کنند، برجسته کرد. با این انتقال ستاره برزیلی بلافاصله وارد فهرست ۳ بازیکن گران جهان شد.

لیگ حرفه‌ای عربستان در ماه‌های اخیر تأثیر زیادی برفوتبال جهان داشته چرا که میلیون‌ها دلار به حساب‌های بانکی ستاره‌های فوتبال سرازیر کرده است.

کریستیانو، مسی و نیمار در صدر

روزنامه فرانسوی Le Parisien رتبه‌بندی بالاترین دستمزدها را در دنیای فوتبال تهیه کرده که حضور پر رنگ تیم‌های عربستانی در آن چشمگیر است. اولین انتقال بزرگ توسط النصر با خرید کریستیانو رونالدو انجام شد و مهاجم پرتغالی پس از جدایی از منچستریونایتد با مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار در هر فصل تا سال ۲۰۲۵ راهی النصر شد. کریم بنزما بعد از حضور در الاتحاد در رده دوم قرار گرفت.

در جایگاه سوم، نیمار ایستاده است که با الهلال (دیگر باشگاه مطرح عربستان) در ازای بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در سال قرارداد امضا کرد.

طبق رده‌بندی پاریسین، تنها دو فوتبالیست در بین ۱۰ بازیکن برتر هستند که در لیگی غیر از عربستان بیش‌ترین درآمد را دارند. در رده پنجم کیلیان ام‌باپه قرار دارد که با پاری سن ژرمن حدود ۷۰ میلیون دلار در هر فصل درآمد دارد. سپس لیونل مسی است که تا سال ۲۰۲۵ با اینتر میامی به ازای هر فصل ۴۵ میلیون دلار درآمد دارد.

در ادامه آس اسپانیا به این شکل طعنه‌ای به بازیکنان یک که راهی لیگ عربستان شده‌اند زده است:

بچه‌ها به یاد داشته باشید همان‌طور که چندین نفر از این بازیکنان گفته‌اند، واقعاً این پول نیست که توجه آن‌ها و اطرافیان متواضع‌شان را جلب کرده، بلکه شانس یک چالش ورزشی جدید باعث شد آن‌ها راهی این لیگ شوند.

۱۰ بازیکن با بیش‌ترین حقوق در فوتبال

۱. کریستیانو رونالدو/ النصر ۲۰۰ میلیون دلار
۲. کریم بنزما/ الاتحاد ۲۰۰ میلیون دلار
۳. نیمار جونیور/ الهلال ۱۰۰ میلیون دلار
۴.انگولو کانته/ الاتحاد ۱۰۰ میلیون دلار
۵. کیلیان ام باپه/ پاری سن ژرمن ۷۰ میلیون دلار
۶. لیونل مسی/ اینتر میامی ۴۵ میلیون دلار
۷. سادیو مانه/ النصر ۴۰ میلیون دلار
۸. جردن هندرسون/ الاتفاق ۴۰ میلیون دلار
۹. ریاض محرز/ الاهلی ۳۵ میلیون دلار
۱۰. کالیدو کولیبالی/ الهلال ۳۰ میلیون دلار

Print Friendly, PDF & Email
  • ×