» حوادث » کشف ۳۱۲ گرم طلا و مقداری سکه، شمش و دلار مسروقه از سارق تحت تعقیب پلیس ۷ استان
حوادث
کد خبر:25346 | ۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۸

کشف ۳۱۲ گرم طلا و مقداری سکه، شمش و دلار مسروقه از سارق تحت تعقیب پلیس ۷ استان

پرتو جنوب

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در بازرسی از خودرو سارقی که در کرمان اقدام به سرقت از منزل کرده بود ۳۱۲ گرم طلا و تعدادی سکه، شمش و دلار مسروقه کشف شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری پلیس؛ سردار “یوسف ملک‌زاده” در تشریح این خبر بیان کرد: در راستای طرح برخورد با قاچاق، سارقان و مخلان نظم و امنیت، ماموران انتظامی شهرستان نی‌‎ریز حین گشت‌زنی و کنترل خودروهای عبوری به یک سواری کوئیک حامل راننده و همسرش مشکوک و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.
وی با بیان اینکه راننده و سرنشین دچار استرس و اظهارات ضد و نقیض داشتند، افزود: ماموران انتظامی به افراد مشکوک و با هماهنگی قضایی اقدام به بازرسی از سواری کوئیک کردند.
جانشین فرمانده انتظامی استان ادامه داد: در بازرسی دقیق از این خودرو و همچنین کیف سرنشین، ۳۱۲ گرم طلا، ۱۶ عدد ربع، نیم و سکه تمام بهار آزادی، ۲۲۰ دلار و مقداری شمش (طلای آب شده) کشف شد.
سردار “ملک‌زاده” خاطر نشان کرد: در بررسی‌های تخصصی مشخص شد که راننده از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار می‌باشد که با همدستی ۲ نفر از دوستانش در استان کرمان اقدام به ۳ فقره سرقت منزل کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

 انهدام باند سارقان مغازه در شیراز

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ارزش اموال مسروقه برابر نظر کارشناسان ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد که متهم از سارقان بسیار حرفه‌ای می‌باشد که تحت تعقیب پلیس استان‌های اردبیل، چهارمحال و بختیاری، قم، البرز، اصفهان، یزد و کرمان نیز می‌باشد.
وی خاطر نشان کرد: سهل انگاری مالباختگان در نگهداری اموال گران قیمت مثل طلا و پول زیاد در منزل و ضعیف بودن حفاظت فیزیکی ساختمان و آپارتمان‌ها و عدم بکارگیری نگهبان، دوربین با کیفیت، آژیر خطر، نرده فلزی و … از دلائل عمده افزایش سرقت‌ها می باشد که می‌طلبد شهروندان هشدارهای پلیس را جدی بگیرند تا سارقان نتوانند به اهداف شوم خود دست یابند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×