» حوادث » کلاهبرداری اینترنتی به بهانه پیش فروش خودرو در اینستاگرام
حوادث
کد خبر:27245 | ۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۰۴

کلاهبرداری اینترنتی به بهانه پیش فروش خودرو در اینستاگرام

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد از دستگیری فردی که با شگرد پیش فروش خودرو در اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری می کرد، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ “مهدی جوکار” در گفت و گو با خبرگزاری پلیس، اظهار داشت: فردی با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد از طریق اینستاگرام با پرداخت ۲ میلیارد ریال پیش پرداخت قصد خرید خودرو را داشته که پس از واریز وجه متوجه شده سایت جعلی و فرد مورد نظر پاسخگو نبوده است که موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که متهم از طریق صفحه اینستاگرامی جعلی فروش خودرو اقدام به کلاهبرداری می کرده است که پس از اقدامات فنی و اطلاعاتی ماموران، هویت وی مشخص شد.
سرهنگ جوکار تصریح کرد: شگرد متهم به این صورت بود که وی پس از آشنایی با یک مغازه طلافروشی از طریق سایت دیوار در شهر تبریز، با بیان اینکه قصد خرید طلا دارد ضمن اخذ شماره حساب، آن را بدون اطلاع و آگاهی طلافروش دراختیار متقاضیان خرید خودرو قرار می داد و پس از انتقال وجه از طریق مالباختگان رسید ارسالی از سوی قربانیان را به طلافروش ارسال و با دادن آدرس صوری و شماره تلفن که به اسم خود کلاهبردار نبوده است، طلاهای ارسالی را تحویل می گرفته است.

بیشتر بخوانید:

کلاهبرداری ۲۱۰ میلیاردی به بهانه فروش لوازم آرایشی و بهداشتی

سرهنگ جوکار اظهار داشت: متهم که در استان “یزد” سکونت داشت شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی و تعقیب و مراقبت و تلاش های شبانه روزی ماموران، با همکاری ماموران پلیس فتا استان یزد دستگیر شد.
وی ادامه داد: تاکنون تعداد ۳ نفر از شکات و مالباختگان با مبلغ کلاهبرداری ۶ میلیارد ریال شناسایی شده اند که تحقیقات همچنان برای شناسایی سایر شکات ادامه دارد.
فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان در نمایندگی های مجاز اقدام به ثبت نام کرده و در تنظیم قراردادها دقت لازم را داشته و از انتقال وجه به اشخاص حقیقی خودداری و مبالغ قرارداد را به حساب های اعلامی از سوی شرکت مربوطه واریز کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×