» آرشیو » کلاهبردار سایبری حین ارتکاب جرم دستگیر شد
آرشیو - حوادث
کد خبر:3705 | ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۰

کلاهبردار سایبری حین ارتکاب جرم دستگیر شد

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری کلاهبردار سایبری ۱۸ ساله خبر داد که هنگام ارتکاب به جرم در یکی از فروشگاه‌های سطح شهر شیراز دستگیر شد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ امیرحسین سلیمانی در گفت‌وگو با  پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر بیان کرد: طی تماس تلفنی احدی از شهروندان با مرکز فوریت‌های سایبری این پلیس مبنی بر اینکه فردی ناشناس طی چندین مرحله اقدام به خرید اینترنتی از فروشگاه‌ کامپیوتری من با کارت‌ها و حساب‌های مختلف کرده و این موضوع کمی برای ما مشکوک است، که بلافاصله موضوع در دستور کار افسران سایبری قرار گرفت.
وی بیان داشت: ماموران پلیس فتا با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متوجه این موضوع شدند که متهم در زمینه کلاهبرداری به سبک فیشینگ و پولشویی در حال فعالیت است و با هماهنگی مرجع قضایی وی را در یکی از فروشگاه‌های سطح شهر شیراز حین ارتکاب به جرم دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.
رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه در تحقیقات تخصصی مشخص شد متهم علاوه بر طراحی سایت‌های فیشینگ و فروش آن به افراد ناشناس، اقداماتی در زمینه پولشویی و همکاری با سایر کلاهبرداران در زمینه خرید و فروش کالا با کارت‌های کلاهبرداری شده اقدام می‌‌کرده است.
سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه متهم تا کنون به ۶ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال اقرار کرد، به هموطنان توصیه کرد در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی موضوع را از طریق سایت پلیس‌ فتا به آدرس cyberpolice.ir (بخش گزارشات مردمی) گزارش و یا با شمار تماس ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×