» آرشیو » صدور گذرنامه اربعین با اعتبار ۵ ساله
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:2622 | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۸

صدور گذرنامه اربعین با اعتبار ۵ ساله

پرتو جنوب

رئیس ستاد اربعین گفت گذرنامه ویژه اربعین به مدت ۵ سال اعتبار دارد و تنها برای سفر اربعین صادر می شود.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید مجید میراحمدی معاون وزیر کشور و رئیس ستاد قرارگاه اربعین پس از نشست مشترک با همتای عراقی خود در تشریح توافقات صورت گرفته گفت: در خصوص اتباع غیر ایرانی مرزها و محل‌هایی برای ورود زوار هر یک از کشورها مطرح شد اما در مورد اسنادی که لازم داریم؛ تصمیم بر این شد که در جلسات آتی تصمیمات لازم گرفته شود و توافقات نهایی در جلسات آتی مشخص شود.

میراحمدی افزود در خصوص اتباع عراقی ساکن ایران هم توافق شد تا کمیته مشترکی میان دو طرف تشکیل شود.

هادی علی الفکیکی مشاور وزیر کشور عراق هم در این جلسه گفت: امروز در ایران حاضر شدیم تا در خصوص مسائل دو طرف و راهپیمایی میلیونی اربعین صحبت کنیم. در خصوص موارد زیادی به تفاهم رسیدیم تا ان شاالله ترافیک روانی را در نزدیکی مرزها شاهد باشیم.

وی با اشاره به تمهیدات لازم برای زیارت اتباع غیر ایرانی مقیم ایران گفت: در خصوص دانشجویان و سایر اتباع صحبت کردیم تا اسناد هویتی این افراد برای سفر اربعین از سوی ایران صادر شود.

میراحمدی در انتها تاکید کرد: گذرنامه ویژه اربعین را امسال خواهیم داشت که به تازگی تمهیدات لازم برای صدور آن صورت گرفته است، این گذرنامه ویژه به مدت پنج سال اعتبار دارد و قرار است با هزینه کمتر و تنها برای سفر اربعین صادر شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×