» آرشیو » مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس: واگذاری زمین باشرایط ویژه به ۳۱ شرکت دانش بنیان تولیدی
آرشیو - شهرستان
کد خبر:9342 | ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۱

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس: واگذاری زمین باشرایط ویژه به ۳۱ شرکت دانش بنیان تولیدی

پرتو جنوب

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت: به ۳۱ واحد دانش بنیان تولیدی حدود ۶هکتار زمین بدون مزایده و تنها با پرداخت ۱۰% از مبلغ قرارداد به عنوان پیش پرداخت و شرایط پرداخت اقساط با ۶ماه تنفس واگذار شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس؛ مصطفی هاشمی در این مراسم نشست هم اندیشی شرکتهای دانش بنیان مستقر در شهرک های  صنعتی فارس از فعالیت ۳۰۷شرکت دانش بنیان در استان فارس خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۰۴ شرکت در یک سال گذشته موفق به اخذ گواهینامه دانش بنیان شده اند که این حاکی از فعالیتهای انجام شده در حوزه توسعه فعالیت‌های دانش بنیان در استان فارس است.

مصطفی هاشمی با بیان اینکه ۴۰ واحد دانش بنیان تولید محور در شهرک های صنعتی فارس به فعالیت و تولیدمی پردازند گفت:از این تعداد ۲۳واحد تولیدی از سال گذشته تا کنون دانش بنیان شده اند که حاکی از جهش قابل توجه در فعالیت های دانش بنیان تولیدی است.

وی با اشاره به حمایت های ویژه استاندار فارس از شرکت های دانش بنیان تولیدی افزود:در سال گذشته و در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه حمایت از دانش بنیان ها، شاهد عظم همگانی برای توسعه فعالیت های دانش بنیان بودیم که رشد آمارهای فعالیت دانش بنیان ها حاکی از این موضوع است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به واگذاری اراضی شهرک های صنعتی فارس به شرکت های دانش بنیان تولید محور گفت:در این زمینه سال گذشته به ۳۱واحد دانش بنیان تولیدی حدود ۶هکتار زمین بدون مزایده وتنها با پرداخت ۱۰% از مبلغ قرارداد به عنوان پیش پرداخت وشرایط پرداخت اقساط با ۶ماه تنفس واگذارشد که معادل ۳۳درصد از کل اراضی واگذار شده در سال گذشته در شهرک صنعتی بزرگ شیراز به شرکت های دانش بنیان واگذار شده است.

هاشمی با بیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی فارس حمایت از واحد های فناور و دانش بنیان دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریایت جمهوری ، پارک علم و فناوری و مراکز رشد را نیز در دستورکار خود قرارداده است گفت:بخش عمده ای از این حمایت ها از طریق فن بازار منطقه ای فارس انجام می شود.

وی حمایت از حضور ۳۰ واحد فناور و دانش بنیان در نمایشگاه های اینوتکس و آگروفود،ارائه خدمات آموزشی و برگزاری دوره های آموزشی جهت ۳۰شرکت دانش بنیان و فناور،برگزاری ۶رویداد استارتاپی جهت بازاریابی و فروش محصولات ۰شرکت های دانش بنیان و فناور را از برنامه های حمایتی این شرکت در یک سال اخیر اعلام کرد.

رئیس پارک علم و فناوری فارس نیز در این نشست با بیان اینکه بخش های مختلف در زیست بوم فناوری و نوآوری و دانش بنیان نقش دارند گفت:در این زمینه چرخه فناوری و دانش بنیان از دانشگاه بعنوان محل زایش فناوری آغاز و در پارک های علم و فناوری و پردیس های دانش بنیان رشد و توسعه می یابند و در شهرک های صنعتی و مراکز تولیدی و صنعتی به بلوغ می رسد.

امین رضا ذوالقدر افزود: واحدهای دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری باید نگاه توسعه ای داشته باشند و این موضوع با حضور آنها در شهرک های صنعتی و محیط های تولیدی میسر می شود تا بتوانند محصولات خود را تجاری سازی و تولید صنعتی و انبوه برسانند.

وی با قدردانی از حمایت های شرکت شهرک های صنعتی فارس برای تسهیل در استقرار واحدهای دانش بنیان تولید محور در شهرک های صنعتی گفت:در یک سال گذشته فعالیت ها موثر و خوبی در این زمینه انجام شد که امیدواریم این واحد ها درکوتاهترین زمان بتوانند فرآیند تولید خود را آغاز کنند.

رئیس پردیس شرکت های دانش بنیان استان فارس نیز در این جلسه با اشاره به رویکرد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توسعه اکوسیستم نوآوری و زیرساخت های علمی و فناوری و نگاه ویژه به اقتصاد دانش بنیان گفت:در این زمینه توجه به حوزه صنعتی سازی و تولید محصولات دانش بنیان توجه ویژه شده است.

مظفر والی با بیان اینکه در سال گذشته و به دلیل ماهیت و مدل فعالیت شرکت های دانش بنیان مستقر در پردیس شرکت های دانش بنیان فارس که تولید محور هستند، این شرکتها ۱۰۰۰ قرارداد با صنایع استانی و ملی منعقد کرده اند گفت:این قراردادها منجر به رفع مشکلات ، کمبودها و نیازهای این واحدها شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته واگذاری اراضی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز به شرکت های دانش بنیان و با شرایط ویژه انجام شد گفت:در این زمینه شاهد اتفاقی بی سابقه بودیم که می تواند منجر به گسترش و توسعه صنایع دانش بنیان شود.

در این مراسم که معاون صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت فارس و مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه شیراز نیز حضور داشتند از شرکت های دانش بنیانی که در یک سال اخیر موفق به اخذ یا تمدید گواهینامه دانش بنیانی شده اند، تجلیل شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×