» آرشیو » خبر ارسال گوشت قربانی حجاج به ایران، کذب است
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:5821 | ۱۱ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۲

خبر ارسال گوشت قربانی حجاج به ایران، کذب است

پرتو جنوب

مسئول واحد قربانی عملیات حج تمتع در سازمان حج و زیارت گفت: اخبار مربوط به انتقال گوشت قربانی حجاج به داخل کشور از اساس، جعلی و کذب است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در دو روز گذشته اخباری بدون منبع مبنی بر ارسال گوشت قربانی حج تمتع امسال به کشور منتشر شده بود و برخی رسانه‌ها نیز بدون هر گونه منبع مشخص و مدرک قابل استناد، این خبر کذب را بازنشر کرده بودند.

حجت الاسلام والمسلمین ایزدی مسئول واحد قربانی عملیات حج تمتع ۱۴۰۲ افزود: همه ساله خبر‌هایی از این دست در ایام تشریق مطرح می‌شود در حالی که صحت ندارد.

به گفته وی این موضوع که در سال‌های گذشته نیز مطرح شده بود، در حال حاضر قابل اجرا نیست، زیرا باید زیرساخت‌های لازم برای ارسال گوشت حجاج به ایران فراهم باشد و برنامه ریزی‌های لازم نیز در این زمینه صورت گرفته باشد که فعلا شرایط آن مهیا نیست و در نتیجه، چنین اقدامی صورت نمی‌گیرد.

مسئول واحد قربانی عملیات حج تمتع افزود: همانطور که پیش از این نیز چندین بار اعلام شده، بخشی از گوشت قربانی ذبح شده از سوی حجاج سال جاری در داخل خود عربستان و بخشی دیگر نیز به برخی کشور‌های فقیر افریقایی آن هم از سوی دست اندرکاران حج در کشور میزبان – عربستان- ارسال خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×