» شهرستان » ۲۰۰ گروه کُر کشوری در راه شیراز
شهرستان - فرهنگی هنری
کد خبر:24240 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۵۷

۲۰۰ گروه کُر کشوری در راه شیراز

پرتو جنوب

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خبر داد:

شیراز در روزهای ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت میزبان ۲۰۰ گروه کورال (آوازی) از سراسر کشور

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: شیراز ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه میزبان ۲۰۰ گروه کورال (آوازی) از سراسر کشور خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری پرتو جنوب؛ سید رسول موسوی‌نژادیان افزود: این جشنواره ۲ روزه موسیقی به صورت آزاد و رایگان در تالار حافظ شیراز برگزار می‌شود.

وی گفت: شیراز پیش از این میزبانی نخستین دوره جشنواره گروه های کر ایران در مرداد ماه ۱۳۹۷ و آذر ماه ۱۳۹۸ و جشنواره مجازی گروه های کر در سال ۱۳۹۹ را به عهده داشت و اکنون میزبان سومین دوره جشنواره گروه های کٌر ایران خواهد بود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس عنوان کرد: این دوره از جشنواره موسیقی گروه‌های کر ایران به همت موسسه مفاخر و نواندیشان هنر پارس و با همکاری شرکت نوازندگان سرزمین آفتاب (بنیان گذار جشنواره گروه های کر ایران) برپا شده و حسام هوشیار مدیر اجرایی و طیب فقیه دبیر هنری آن است.

موسوی‌نژادیان اظهار داشت: جشنواره پیش روی بر بنیان شناسایی، ظرفیت‌سازی و حمایت از فعالیت‌های خلاقانه هنرمندان و گروه‌های موسیقی فعال در زمینه موسیقی آوازی سراسر کشور و نگاه ویژه به فرهنگ متنوع و ارزشمند اقوام و آداب و سنن مرتبط با این شاخه از هنر، برنامه ریزی و اجرا می‌شود.

جزئیات حضور گروه های کٌر در جشنواره

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس درباره برنامه سومین دوره جشنواره گروه های کر ایران گفت: در روز نخست جشنواره از ساعت ۱۱ تا ۲۰:۳۰ به ترتیب گروه های آیریک، مهر وطن، فیلارمونیک، آوای ماهان، وندا، آزرمان و آداک بر روی صحنه تالار حافظ می‌روند و در بخش اجرای خیابانی، گذر هنر حافظ میزبان گروه های؛ وندا، آزرمان، مهروطن و فیلارمونیک است.

وی عنوان کرد: در بخش پژوهشی جشنواره نیز ۱۱ صبح ۲۲ اردیبهشت ماه نشست پژوهشی با حضور سهند شکرزاده در تالار غزل اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار می‌شود.

موسوی نژادیان ادامه داد: یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه نیز از ساعت ۱۰ تا ۱۸:۳۰ تالار حافظ میزبان اجرای صحنه‌ای گروه‌های، آزرمامن، آوای ماهان، پارسه، وندا، آیریک، آداک، فیلارمونیک و مهروطن است و بخش خیابانی نیز پذیرای گروه‌های آیریک، آداک، آوای ماهان و پارسه خواهد بود.

وی اضافه کرد: نشست پژوهشی دومین روز جشنواره نیز با حضور دکتر علی رادمان ساعت ۱۵:۳۰ درتالار غزل برپا می‌شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: آیین پایانی سومین دوره جشنواره گروه های کر ایران ساعت ۲۰ یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×