» آرشیو » مدیر کل راه و شهرسازی فارس: تغییر کاربری باغات خط قرمز ماست
آرشیو - شهرستان
کد خبر:10197 | ۴ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۵

مدیر کل راه و شهرسازی فارس: تغییر کاربری باغات خط قرمز ماست

پرتو جنوب

محمودرضا طالبان، مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: تغییر کاربری باغات شیراز و سایر نقاط استان خط قرمز ماست و با هرگونه اقدامی در این زمینه مخالفت جدی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی فارس، محمودرضا طالبان گفت: در کلانشهر شیراز حوزه باغات قصردشت دارای پنج گروه است که در گروه یک که حساس ترین گروه است، تغییر کاربری تحت هیچ شرایطی انجام نخواهد شد و ممنوع است.

وی ادامه داد: البته این بدان معنا نیست که از تغییر کاربری در سایر گروه‌ها استقبال می‌کنیم و مقاومتی در این زمینه وجود ندارد بلکه در خصوص این گروه ها نیز با حساسیت و سختگیری برخورد می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس اظهار کرد: در حقیقت می‌توان گفت که در موضوع باغات اولویت با حفظ باغات است و حتی المقدور تلاش می شود که باغات حفظ شوند.

طالبان گفت: البته این مساله و حساسیت فقط باغات شیراز و به ویژه باغات قصردشت را شامل نمی‌شود بلکه اساسا در هر نقطه استان که در طرح تفصیلی باغ باشد این حساسیت وجود دارد.

وی ادامه داد: لذا با هدف توجه به ارکان محیط زیستی و حفظ هوای پاک و تاکید استاندار محترم فارس مبنی بر لزوم حفظ باغات، در کمیسیون ماده ۵ با تغییر کاربری ها در هر نقطه استان مخالف جدی خواهد شد و حتی المقدور هیچ تغییر کاربری در دستور کار این کمیسیون قرار نخواهد گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×