» شهرستان » رفع تصرف اراضی ملی منطقه حفاظت شده شهرستان کازرون
شهرستان
کد خبر:22338 | ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۴

رفع تصرف اراضی ملی منطقه حفاظت شده شهرستان کازرون

پرتو جنوب

با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کازرون؛ قلع و قمع باغات غیر مجاز و رفع تصرف از اراضی ملی واقع شده در منطقه حفاظت شده این شهرستان صورت پذیرفت.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی دادگستری کازرون؛ با حضور دادستان عمومی و انقلاب کازرون به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، بخشی از اراضی حفاظت شده منطقه ارژن پریشان که توسط عده ای فرصت طلب از طریق غرس درختان مرکبات تصرف گردیده بود رفع تصرف شد.

در راستای مقابله با دست اندازی به اراضی ملی، درختان غیر مجاز کاشته شده در عرصه های حفاظت شده ارژن پریشان شهرستان کازرون با حضور رحمانی دادستان عمومی و انقلاب، بیرامی رئیس محیط زیست، پرسنل اداره امور منابع آب و نیروی انتظامی شهرستان کازرون قلع و قمع و از این اراضی حفاظت شده رفع تصرف گردید.

اجرای این حکم قضایی به استناد ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور، اجرا و براساس آن درختان میوه که به صورت غیرقانونی توسط متخلفان غرس شده بود قلع و قمع شد.

این اراضی جزو منطقه حفاظت شده در حاشیه تالاب پریشان مشهور به چشمه بنگ از توابع شهرستان کازرون است که سودجویان با تخریب و تصرف، آن را به باغ مرکبات تبدیل کرده بودند.

این نهالها در سطحی از اراضی ملی کاشته شده بود که با هماهنگی مرجع قضایی و عوامل یگان حفاظت محیط زیست، اداره امور منابع آب و همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان کازرون آزاد و به بیت المال بازگشت.

شایان ذکر است با توجه به برخورد شدید با متصرفان اراضی ملی، از مردم درخواست می گردد در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی، مناطق حفاظت شده محیط زیست و درختان جنگلی مراتب را سریعا به ادارات محیط زیست، منابع طبیعی و یا سامانه سجام قوه قضاییه اطلاع دهند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×