» آرشیو » دستبند قانون بر دستان کلاهبردار طلایی
آرشیو - حوادث
کد خبر:17407 | ۲ دی ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۰

دستبند قانون بر دستان کلاهبردار طلایی

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری مردی ۳۵ ساله که با ارائه رسید‌های جعلی بانکی ۹ سکه طلا از طلا فروشی‌های شهر شیراز کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” در گفت‌وگو با خبرگزاری پلیس، اظهار داشت: مردی ۴۲ ساله با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و بیان داشت فردی با هویت مشخص به مغازه من مراجعه و پس از اینکه خود را شخصی سرمایه‌دار معرفی کرد اقدام به خرید ۳ سکه طلا از مغازه با رسید بانکی کرد که پس از ساعتی متوجه شدم که پولی به حساب من واریز نشده و مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌ام.
وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که فرد کلاهبردار با بیان اینکه کارت بانکی خود را همراه ندارد و وجه سکه‌های خریداری شده را به صورت اینترنتی پرداخت می‌نماید؛ با نشان دادن یک رسید بانکی جعلی پس از دریافت سکه‌ها، فروشگاه را ترک می‌کرده است.
رئیس پلیس فتا استان بیان داشت: ماموران پلیس فتا با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متوجه این موضوع شدند که متهم با هویت‌های جعلی برای خرید سکه به ۳ طلا فروشی دیگر نیز مراجعه و با ارائه یک رسید بانکی جعلی ۹ سکه طلا را تحویل و محل را ترک کرده است.

بیشتر بخوانید:

نجات قاچاقچی مواد مخدر از میان شعله های آتش

شناسایی کاربر ناشناس لینک جعلی در کازرون

سرهنگ “سلیمانی” ادامه داد: کارشناسان تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی موفق به شناسایی متهم در کمترین زمان ممکن شدند و با هماهنگی قضایی وی را در یکی از محلات شیراز دستگیر کردند.
رئیس پلیس فتا استان فارس با بیان اینکه متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به جرم خود اقرار کرد، گفت: هم استانی‌های عزیز برای جلوگیری از اینگونه کلاهبرداری‌ها می‌بایست سامانه پیامکی حساب‌های خود را فعال کنند تا با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.
این مقام انتظامی به هموطنان توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی موضوع را از طریق سایت پلیس‌ فتا به آدرس cyberpolice.gov.ir (بخش گزارشات مردمی) و یا با شمار تماس ۰۹۶۳۸۰ با همکاران در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×